1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Edebiyatın Hayatımıza Soktuğu En Tuhaf Yiyecek ve İçecekler

Edebiyatın Hayatımıza Soktuğu En Tuhaf Yiyecek ve İçecekler

En Tuhaf Yiyecek ve İçecekler

Edebiyat dünyasının hayatımıza yaptığı katkılar saymakla bitmiyor. Okumak gerçekten insanın hayal gücüne inanılmaz katkılar sunuyor. Bunun bir sebebi farklı bakış açılarını görmekken bir diğer sebebi de okuduğumuz kitaplarda geçen ve hayal gücümüzü zorlayan nesneler olabiliyor. Biz de bu yazımızda hayatımıza edebiyat aracılığı ile giren birbirinden farklı yiyecek ve içecekleri sizinle paylaşmak istedik.

1Kaymak Birası

Harry Potter serisi ile hayatımıza giren kaymak birası, tüm seri boyunca en çok içilen içeceklerin başında geliyordu. Harry Potter hayranları tarafından farklı tariflerini bulabileceğiniz kaymak birası Harry Potter’ın çekildiği stüdyolarda ziyaretçilere ikram edilmektedir.

2Lembas Ekmeği

Yüzüklerin Efendisi serisinin en dikkat çekici yiyeceği olan Lembas Ekmeği, serinin hayranları tarafından hala pişirilmeye devam edilmektedir. Lembas ekmeğini yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler un, şeker ve tereyağı. Elbette bu malzemelere ek malzemeler kullanarak da kendi Lembas Ekmeği tarifinizi yaratabilirsiniz.

3Romulan Birası

Star Trek hayranlarının hemen hatırlayacağı bir içecek Romulan Birası. Tam olarak içeriği bilinmese de tüm seriye eşlik eden bu içeceğin Çuraçoa adlı bir bitki, soda ve bol buz kullanarak hazırlandığı düşünülmektedir.

4Bantha Sütü

Star Wars hayranları bu içeceği hemen hatırlayacaklardır. Muz, vanilyalı dondurma ve süt ile hazırlanan bu lezzetli içeceği seride olduğu gibi siz de mavi renkte tüketmek isterseniz, içine biraz mavi gıda boyası karıştırmanız yeterli olacaktır.

5Pan-Galactic Gargle Blaster

Otostopçunun Galaksi Rehberi adlı kitapta geçen bu içeceğin tarifi, kitabın yazarı Douglas Adam tarafından paylaşılmış. Ancak yazarın paylaştığı malzemeler tamamen hayal ürünü. Bu içeceğe benzer bir içecek hazırlamak isterseniz votka, cin ve limon gibi malzemeleri karıştırmanız yeterli olacaktır.

6Kanlı Dothraki Çöreği

Game of Thrones hayranlarının oldukça yakından bildikleri bu çörek, vahşi Dothraki’lerin geleneksel lezzetleri arasında yer alıyordu. Bu çöreğin tarifi için hazırlanan kitap bile bulunuyor. Bu kitaptaki tarife göre kanlı Dothraki çöreği yapmak isterseniz kemik iliği, kuzu kıyması ve sosise ihtiyacınız olacak.

7Popplers

Futurama’dan hatırladığımız bu yiyecek aslında oldukça sıradan sayılabilir. Deniz ürünlerinin ve tavuk göğsünün karıştırılıp kızartılması ile hazırlanan bu yiyeceği hardal eşliğinde yemek için hemen harekete geçebilirsiniz.

Yorum Yap