1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. En İlginç Estetik Furyası: Çin’de Elf Kulak Estetiği Patlama Yaptı

En İlginç Estetik Furyası: Çin’de Elf Kulak Estetiği Patlama Yaptı

oreille-eff

Estetik operasyonların amacı şüphesiz vücudumuzdaki bazı kusurlardan kurtulmak, daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşmaktır. Ancak yeni trendler ve değişen estetik algısı insanları özellikle de kadınları vücutlarında cesur değişiklikler yapmaya yöneltiyor. İşte bunlardan en ilginci ise şaşırtmayan bir yerden Çin’den geldi. Çin’de elf kulak estetiği resmen patlama yaşadı.

1Ne İşe Yarıyor?

Söylenene göre elf kulak estetiği yüzü daha kalkık ve daha ince gösteriyor. Yüzün geneline ince ve uzun bir hava vermek isteyen hastalara boyuna uzatılan ve ucu sivriltilen bu elf kulakları uygulanıyor. Çin’de sıklıkla uygulanan kulak operasyonlarında “Stahl kulağı” ile elf kulağı arasında uzun ve sivri bir kulak yapılıyor.

2 Günde En Az 6 Hasta

Elf kulak talebiyle kliniklere hastalar akın ediyor Çin’de. Henüz her estetik cerrahın uygulamadığı bu estetik, olağandışı bir görünüm isteyen genç kızların ilgisini fazlasıyla çekiyor. Hatta, Guangzhou kentindeki Gaoshang Tıbbi Kozmetik Merkezi doktorlarından Yu Wenlin, South China Morning Post’a günlük ameliyat sayısının 6’yı geçtiğini söylemiş.

3Zamanla Normalleşecek

Bu haber sonrası “Yere batsın böyle estetik” dediğinizi duyar gibiyiz ancak korkarız gelecekte güzellik algımız iyice allak bullak olacak ve bu garip görüntüyü yadırgamayacağız. Kısa süre önce bu ameliyatı yaptıran 20 yaşındaki Çinli genç kız kendini çok dinamik ve güzel hissettiğini söylemiş her ne kadar inanamasak da gerçekliğine. Hatırlarsanız Kardashian ailesinin büyük kalça operasyonları sayesinde ulaştıkları görüntü de bize bir zamanlar oldukça komik geliyordu. Ancak şimdilerde aynı görüntüyü yakalamak isteyen çok sayıda genç kız bulunuyor; kimisi estetik operasyonlara başvuruyor kimisi squata abanıyor. Anlayacağınız akımlar değişiyor, her şey normalleşiyor.

Yorum Yap