1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Eurovision Birincisi İtalyan Rock’n Roll Grubunun Sevinç Sapıtması: Canlı Yayında Uyuşturucu İddiası

Eurovision Birincisi İtalyan Rock’n Roll Grubunun Sevinç Sapıtması: Canlı Yayında Uyuşturucu İddiası

eurovision-birincisi-italyan-rockn-roll-grubunun-sevinc-sapitmasi-kuliste-uyusturucu-partisi

Hani şu bizim ulusal televizyon kanalımızın yöneticilerinin isteği doğrultusunda katılamadığımız Eurovision var ya, hah işte onun finali vardı dün gece. Bu sene ülkemiz televizyonlarında yayınlandı neyse ki. Fransa, İtalya ve İsviçre’nin ilk üçte yer aldığı yarışma Hollanda’da yapıldı. Geceden dikkat çeken en önemli detay ise  İtalya’nın birincilik yarışını kazandıktan sonra kutlamalarda sergilediği tavırdı.

1524 Puanla Birinci

eurovision-birincisi-italyan-rockn-roll-grubunun-sevinc-sapitmasi-kuliste-uyusturucu-partisi

Geçen yılın birincisi Hollanda’da düzenlenen şarkı yarışmasında bu yılın birincisi İtalya tam 524 puan aldı. 65. si düzenlenen Eurovision’a bu yıl negatif oldukları önceden belirlenen tam 3.500 seyirci katıldı. 26 ülkenin yarışında galip gelen İtalyan rock grubu Maneskin oldu.

2Zitti e Buoni Beğenildi

Fransız rakibi Barbara Palvi’nin güçlü performansına rağmen Maneskin’in Zitti E Buoni şarkısı pek beğenildi. Geleneksel ezgiler ve eğlenceli danslarıyla kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın performansı ise haksızlığa uğradı bizce. Zira Azeri grup 20. sırada yer aldı. Neyse, biz dönelim İtalya’ya. Roma’da kurulan rock grubunun yarışmadaki mottosu “Rock’n Roll ölmedi” olunca ortaya gerçekten rock severleri doyuracak bir performans çıktı.

3Uyuşturucu İddiaları Geceye Damga Vurdu

eurovision-birincisi-italyan-rockn-roll-grubunun-sevinc-sapitmasi-kuliste-uyusturucu-partisi

 

Birincilik açıklandıktan sonra canlı yayınlanan kutlamalarda ekrana gelen bir görüntü grup üyelerinden birinin uyuşturucu kullandığı iddialarının ortaya atılmasına sebep oldu. İçki şişelerinin ardında masaya eğildiği gözlenen grup üyesi iddiaları yalanlasa da Eurovision jürisi soruşturma açılacağını belirtti.

Yorum Yap