1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Facebook Sanal Evren Kuruyor: 10 Bin Kişi İşe Alınacak

Facebook Sanal Evren Kuruyor: 10 Bin Kişi İşe Alınacak

facebook-horizon

Gün geçmiyor ki Zuckerberg ve şirketi Facebook’tan yeni bir girişim gelmesin. Bu kez de Facebook tarafından bir sanal evren kurmaya karar verdi Facebook yetkilileri. ABD’li şirket, Metaverse ismi verilen şirket için rekor sayıda çalışan istihdam edecek.

1Avrupa Birliği Destek Veriyor

Zuckerberg’in de derinden desteklediği bu proje Oculus isimli şirketin satın alınmasından beri hayali kurulan bir proje. Ve bu proje Avrupa Birliği’nden de hayli büyük destek gördü. Facebook ayrıca bu devasa evrenin tek bir şirket tarafından yapılamayacağını ifade edip iş birliklerine kapıyı açık bıraktı. Bu nedenle kar amacı gütmeyen gruplara 50 milyon dolarlık yatırım yapıldığı açıklandı.

25 Yılda Ekip Kurulacak

Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerden bu proje için 10 bin çalışan istihdam edilecek. 5 yıllık süre içinde tamamlanması planlanan ekip, alanında uzman mühendislerden oluşacak.

3Bu Dünyaya Girmek İçin Cihazlar Kullanılacak

Şirketin kurmak istediği Metaverse isimli sanal ürün sayesinde her şeyin internet üzerinden yapılabileceği bir evren oluşmuş olacak. Bu sanal dünyaya girebilmek için sanal gerçeklik gözlüğü gibi cihazlar kullanılması gerekecek.

Yorum Yap