1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Geçmişle Bugünü Birleştiren Teknoloji: Sanal Bebekler Akıllı Saat Formatında Geri Döndü

Geçmişle Bugünü Birleştiren Teknoloji: Sanal Bebekler Akıllı Saat Formatında Geri Döndü

indir (3)

90’ların eğlenceli oyuncağı sanal bebekler o dönemin göz bebeğiydi. Sizde durumlar nasıl bilemiyoruz ama açıkçası biz bu dijital oyunların atası aletleri hiç unutmadık. Belli ki yalnız değiliz; çünkü dünya genelinde tamagotchi olarak bilinen bu ilkel teknolojik aletler akıllı saat olarak yeniden aramıza katılmaya hazırlanıyor.

1Tamagotchi Smart Kasım’da Geliyor

Yumurtayı andıran görüntüsü ve pastel tonlardaki renkleri ile annelik duygusunu zamanın miniklerine yaşatan bu sevimli oyuncaklar Tamagotchi Smart ismiyle Kasım ayında piyasaya sürülecek. Bu sanal bebekli akıllı saatlerin üreticisi ise yaratıcı firması Bandai olacak. 23 Kasım’da satışa hazır olacağı söylenen akıllı saat, pembe ve mavi renk opsiyonu sunacak.

2İşte Özellikleri

Tamagotchi Smart, standart bir akıllı saatin sağladığı tüm imkanları sunmasa da adımsayar fonksiyonu bulunuyor. Yani, bu akıllı saat ile egzersizlerinizi ve aktivitenizi kontrol edemiyorsunuz. Dokunmatik bir ekrana sahip olan Tamagotchi Smart’ın sesli kontrolü ile sanal bebeğinizi uyandırabilir ve onunla iletişim kurabilirsiniz. Fakat bu ses tanıma özelliğinin denilenleri anlamaktan ziyade sesli komutları yerine getirmek için eklendiğini belirtelim.

3Önce Japonya’da

Sona üzücü haberi bıraktık. Evet, Tamagotchi Smart üretici firma Bandai’nin yaptığı açıklamaya göre şimdilik sadece Japonya’da. Bu akıllı saatlere TamaSma Cards ismi verilen ekstra kartlar sayesinde sanal bebek oyununda kullanabileceğiniz özellikler ve karakterler ekleyebiliyorsunuz. İki ürünün satışa giriş fiyatlandırması ise şu şekilde belirlenmiş: Tamagotchi Smart: 60 dolar, TamaSma Card: 10 dolar.

Yorum Yap