1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Hafta Başı Hizmeti: Pazartesileri Biraz Olsun Yaşanabilir Kılacak Öneriler

Hafta Başı Hizmeti: Pazartesileri Biraz Olsun Yaşanabilir Kılacak Öneriler

rIpAJCq4ROHTKmmu0EvTDpJTJHLDZdIw4zcCiJoB

İşte yine geldi o kara gün. Günler cehenneme gitse başı Pazartesi çeker, cellattır Pazartesi, kanlıdır. Sınıfın en itici tipidir Pazartesi, resmen çamaşırlar arasında yitip gitmiş, varlığından kendi bile haberdar olmayan en sevdiğiniz çorabın sol tekidir.

Evet, bu kadar pazartesi güzellemesinden sonra sizin için bir şeyler yapmamız gerektiğinin farkına vardık. Ve sizleri için bu sendromlu günü bir nebze olsun yaşanabilir kılacak önerileri derledik. Hadi kahvenizi yudumlarken bir yandan da okuyuverin.

1Pazarda Planlayan Varsa Terketsin Burayı

Bu günü gerçekten bir gün önceden planlayan var mı? Yani ağlamaktan vakit bulursanız yapabilirsiniz. Uzmanlar gerçekten işe yaradığını söylüyor. Belki zihinsel olarak kendinizi hazırlamanız imkansız görünüyor ancak; fiziksel olarak plan yapın bari. Nasıl mı? Çok basit: Giyeceklerinizi, yiyeceklerinizi, toplantılarınızı gözden geçirin. Ve kabul edin korksanız da bu yaşanacak.

2Keyifçilik Kazanacak

Tamam madem kaçamıyoruz, bari keyif alalım moduna girmek en güzeli. Şöyle düşünebilirsiniz bugün sadece haftanın değil sizin yeni hayatınızın da ilk günüymüş mesela. Erken kalkmak ve işe gitmeden önce eve doymak iyi bir çözüm gibi değil mi? O zaman bu ilk gününüzde erken kalkıp spor yapın, bir galon kahvenizi için. Güneşi selamlayın, güzel bir kahvaltı yapın. Hatta kimseler uyanmamışken Whatsapp gırgır gruplarınıza iğrenç espriler bulup atın. Tüm gün dikkatler(!) üzerinizde olacaktır.

3Her Şeyin Başı İnanmak

Tamam biliyoruz berbat bir şey o yataktan kalkıp işe gitmek. Biliyoruz iğrenç bir şey daha sabah sabah o kalabalıkların içine girmek. Ama biraz olsun başka bir şeye odaklanmayı deneseniz. Her şeyi devletten beklemeyin kardeşim. Bir an olsun inanın bugün her şey o kadar da kötü olmayacak. Yine küfredeceğiz belki ama ağlayarak dönmeyeceğiz o  eve. Buna inanın. Belki biraz motive ederse diye sizi yeni ayakkabılarınızı giyin Pazartesi. Farklı yapın şu makyajı bir kere de. Manitanın en sevdiği ve en pahalı parfümü sıkın. İnanın işte, fena olmayacak.

4Kulaklıklar Hazırsa Başlıyoruz

Bu madde özellikle ofise ulaşmak için katır üstünde 3 gün kervanla yol gidenlere. Bu zorlu yolu güzel atlatmak, enerjiyi yükseltmek ve patronunuzun kaba saba sesinden önce kulaklarınızı ödüllendirmek için güzel şeyler dinleyin. Aman ben şimdi yine arabeske düşerim kanki derseniz işte size önereceğimiz soft, enerjik ve çılgın pazartesi listeleri:

  1. Monday Motivation: Pazartesi Sen Kim Köpeksin
  2. Pazartesi Sendromunu Rafa Kaldıracak Şarkılar
  3. Monday Morning
  4. Monday Spin
  5. Easy On Monday

Yorum Yap