İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Herkes Bu Diziyi İzliyor: Bağımlılık Yapan Güney Kore Dizisi Squid Game

Herkes Bu Diziyi İzliyor: Bağımlılık Yapan Güney Kore Dizisi Squid Game

squid-game

Şu sıralar Netflix’te öyle bir dizi var ki herkesin dilinde. Sosyal medyada her iki paylaşımdan birinde gördüğümüz ve fenomenlerin de çok paylaştığı dizi Güney Korelerden kalkmış gelmiş ve ülkemizde de bir hayli sevilmiş. İşte bu yeni diziyi merak edenler için ve izlemeyi düşünenler için diziyle ilgili bilgiler.

1İsmini Çocuk Oyunundan Alıyor

Aksiyon- macera türündeki dizi ismini Kore’de çok popüler olan bir çocuk oyunundan alıyor. Ve dizinin konusu da 456 yarışmacının 40 milyon dolarlık ödül için kapışması. Bu gizemli oyun turnuvasında yarışmacıların başına gelenleri izliyoruz.

2Oyunun Sonu Ölüm

Dizinin ana karakteri Seong Gi-hun maddi sıkıntılar çekerken bir anda metroda karşılaştığı gizemli adamın teklifiyle oyuna katılmaya karar veriyor. Ve yarışmaya katılanların tamamı hayatı kötü giden çaresiz insanlardan seçilmiş. Çok masum bir çocuk oyunu gibi görünse de en başında yarışmada başarısız olanların öldürüldüğü acımasız bir yarış.

3Dizide Çok Az Efekt Var

Böyle bir dizinin efekt dolu olmasını beklersiniz ancak pek de öyle değil. Dizide görünen kocaman bebek bile bilgisayar hilesi değil gerçek. Şimdilik sadece ilk sezonu yayınlanan dizinin oyuncu kadrosu da şahane. Güney Kore’nin en sevilen isimlerinin yer aldığı dizi, karanlık hikayesine tezat şeker kadar renkli dünyasına izleyenleri kolaylıkla çekiyor.

 

 

Yorum Yap