1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Herkes Gider Kokular Kalır: İşte Hafızalardan Silinmeyecek 5 Güncel Yaz Parfümü

Herkes Gider Kokular Kalır: İşte Hafızalardan Silinmeyecek 5 Güncel Yaz Parfümü

image

Gerçekten de öyle değil mi? Yıllar sonra anılarınız silikleşmeye başlasa da yıllar önce yanınızda kim varsa; burnunuza kokusu gelince bir anda gidersiniz o günlere. Özellikle bir tatil planı yaptıysanız güzel anılarınızı parfümünüze saklamak istemez miydiniz? Eğer halihazırda kullandığınız bir koku yoksa ya da yepyeni bir parfüme geçiş yapmak isterseniz işte sizin için bulduğumuz 5 favori yazlık parfüm listemizde!

1Flora By Gucci

Çiçekli kokuları seviyorsanız hele bir de biraz meyve eşlik etsin diyorsanız Flora tam size göre. 2019 yılında 5 ürünlük bir seri ile raflarda yerini alan Flora adının hakkını veriyor.  Açılışı parlak ve sabunsu meyvelerle yapan parfüm orta ve alt notalarda yoğun çiçeklerle tamamlanıyor. Ayırt edilebilir bir gül ve şakayık kokusu alabiliyorsunuz bu parfümde. Yaz akşamları için iddialı, akılda kalıcı ve kadınsı bir parfüm arayışınız varsa bakabilirsiniz.

2Tom Ford Soleil Brulant

Yaz için önerebileceğimiz notalardan biri de tatlı ve ekşi karışımlı narenciye notaları. İşte bu beklentiyi karşılayan parfümlerden biri de Soleil Brulant. Parfüm 2021 yılında markanın koleksiyonuna eklenmiş. Notalar yönünden enteresan karışımlara sahip olan parfüm ağırlıklı olarak narenciye barındırsa da bal ve pembe biber gibi farklı kokularla dikkat çekiyor. Çok tatlı bir parfüm olmadığını söyleyebiliriz.

3Maison Francis Kurkdjian Aqua Celestia Forte

Çok fazla şekerli ya da oryantal kokuları sevmeyenler için işte fresh bir koku. Özellikle taze ve tatlı nanenin içerikte yer alarak kokuyu hem kadınsı hem de ferah bir yere taşıyor. Tüm ferahlığa rağmen kalıcılığı çok uzun saatlere dayanan parfüm kompleks notaları içeriyor. Sıcak günlerde ferahlıktan vazgeçmemek isteyen ama yine de deterjan gibi kokmayayım diyenler için güzel bir alternatif.

4Louis Vuitton On The Beach

Yepyeni bir parfümle karşınızdayız. Louis Vuitton’un 2021 tarihli California serisinin 5. ve son parfümü olan On The Beach, taze kekik, biberiye, karanfil ve selviyi güzel harmanlayan bir parfüm diyebiliriz. Meyveli ya da fresh bir parfümden çok uzakta olan bu parfüm tam bir yaz bahçesini anımsatıyor.

5Paco Robanne Olympea

Hem biraz vanilya kokayım hem de yaz sıcağında baymasın diyenlere şahane bir öneri. Bu parfüm son zamanlarda yaz listelerinin olmazsa olmazı diyebiliriz. Çok fazla kullanılma ve pişti olma riski olsa da sıktığınız an sizi o sahil anılarına götürecek derecede yazlık bir parfüm. 2015 yılında satışa sunulan Olympea, tende kaldıkça bambaşka bir yere giden ancak asla ağırlaşıp şekerlenmeyen güzel bir seçenek.

Yorum Yap