1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Hikayeleri ve Mekanlarıyla Sıcacık Hissettiren Dönem Yapımlarını Sizin İçin Derledik

Hikayeleri ve Mekanlarıyla Sıcacık Hissettiren Dönem Yapımlarını Sizin İçin Derledik

AAAABcyX6tcxJg2whhmzIPD-qHiAYlV5XeEbxtAyftG_AKKYL99KL67yT2oSareJScfBwQS_5VIGPu5Eh4L3l3Co1xWk3f-J

Şiddet, ihanet, ihtiras, kan, ter, gözyaşı. Tüm bunlarla bezeli, karmakarışık olay örgüleriyle ekran başındakini yoran dizilerden sonra “Anne With An E” tarzı diziler içimizi ısıtır oldu. Mekanları, kostümler ve hem sürükleyici hem de çok gerçek hikayeleriyle bu dizileri izlerken yüzlerimizde kocaman gülümsemeler oluşuyor haliyle. Biz de bugün sizin için romantik, sıcacık, dram türündeki dönem dizilerini derledik.

1Enola Holmes

2020 yapımı filmin başrolünde Millie Bobby Brown; Enola Holmes rolünde. Netflix’te yayınlanan yapımda tıpkı Anne gibi erkekler arasında dimdik durmaya çalışan bir genç kız olarak izliyoruz Brown’u. Sherlock Holmes’un küçük kız kardeşi olan Enola, annesinin ölümünden sonra abilerinin ezici davranışlarını kaldıramayarak evden ayrılıyor ve hikaye böyle başlıyor genç kız için.

2Jane Eyre

Anne With An E dizisinde de bolca gönderme yapılan ve ana karakterin en çok okuduğu eser olan Jane Eyre’nin 2006 BBC yapımı mini dizi versiyonu kalpleri yumuş yumuş yapmaya birebir. Jane Eyre, Edward Rochester’e duyduğu büyük aşk ve buna rağmen koruduğu güçlü, onurlu duruşuyla dikkat çeken aşırı duygusal bir karakter.

3Hetty Feather

2015- 2020 yılları arasında devam eden dizi, bebekken terkedilmiş ve zengin bir aileye hizmetçi olarak çalışmak üzere verilen küçük bir kızın hikayesini anlatıyor. 1887 yılında geçen İngiliz dizisinde küçük kız, tüm baskı ve sefilliğe rağmen çevresindeki insanlarla ilişkilerini geliştirmeye çalışıyor.

4Little Women

Ülkemizde Küçük Kadınlar olarak dizi uyarlaması da yapılan ve Louisa May Alcott’un Little Women kitabından orijinal halde uyarlanan 2019 yapımı yeni Little Women, 5 kızkardeşin çocukluktan ergenliğe ve kadınlığa uzanan hikayesini konu alıyor. Başrollerden birinin Harry Potter’ın Hermoniesi Emma Watson olması dikkat çekiyor.

5Marie Antoniette

Fransız Devrimi’nin hemen öncesine uzanan ve tarihin en ünlü kadın figürlerinden birini konu edinen bu film, bir kadının politik ve siyasi şartlar dolayısıyla yaşadığı yeni hayatını gösteriyor bizlere. Avusturya prensesiyken Fransız kralıyla evlenip ülkenin başına gelen ve sarayın ihtişamlı gölgesi altında çeşitli siyasi oyunlara ve politik hesaplaşmalara tanık olan genç kraliçe bir yandan da kocasının ilgisizliği ile baş ediyor.

 

Yorum Yap