1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. İçerim Ben Bu Akşam: Burcunuza Mükemmel Uyan Alkollü Kokteyli Söylüyoruz

İçerim Ben Bu Akşam: Burcunuza Mükemmel Uyan Alkollü Kokteyli Söylüyoruz

360_F_243053061_kGxx0ULEKsgBAbsuDVO9GVEcJmy2uhdU

Alkollü içeceklerle aranız nasıl? Peki ya burçlar alemi ve astrolojiyle? Eminiz buralarda ikisiyle de ilgilenen bir topluluk bulunuyor. Eğer siz de gece turlarında ne içeceğinizi bilemiyor, kararsızlıktan hiç bir kokteyli denemiyor ve yerli içkilerden devam ediyorsanız bu yazı tam size göre. Çünkü sizler için burcunuza uyumlu dünya kokteyllerini derledik.

1Koç- Spicy Margarita

Zodyağın ilk burcu Koç burçları dürtüsellikleri en yüksek burç. Ve tabi enerjileri de bir hayli yüksek. Eğer arka arkaya shot atıp kafayı bulmak istemedikleri bir gecede iseler; kesinlikle Spicy Margarita tercih edebilirler.

2Boğa- French 75

Efendim boğa burçları kimi zaman tembellikleri ile anılsa da klas yapıları ve inatla istedikleri istikrar, yüksek standartlarla da bilinirler. Onlar için hem lüks hem de bu lüksü şıklaştıran sadelik çok değerlidir. Bu nedenle bir bardak dolusu köpük ve baloncuklar tam Boğalık.

3İkizler- Spritz

İkizler insanı hem hareketli hem çabuk karar değiştiren ve anı anını tutmayan bir tip olduğundan ona karakterine uygun bir alkol vermelisiniz. İşte bir aperatif olarak sunulan spritz tam ikizler ruhuna uygun.

4Yengeç- Sangria

Yengeçler evcimenliğin kitabını yazdıkları için İkizlerin aksine onlara evde arkadaşlarla keyif yapmalık uzun içimli bir kokteyl vermelisiniz. Örneğin bir sürahi dolusu Sangria gibi.

5Aslan- Espresso Martini

Aslanların gürültülü, havalı ve şatafatlı havasına uyum sağlayan bir kokteyl bulmak o kadar da zor değil. Kendi içinde çatışması olan, gösterişli ve baskın tadıyla öne çıkan espresso martini ideal örneğin.

6Başak- Vodka Soda

Başakları titizlikleriyle bilmeyen yoktur. Onlar düz ve sade tiplerdir ve inanın içecek zevkleri de tam bu yöndedir. Verin bir kadeh vodka-soda bakın nasıl zevkten dört köşe olacaklar.

7Terazi- Mimosa

Dengenin burcu terazilere bu dengeyi tadıyla yakalamış Mimosa’dan ikram edebilirsiniz. Ayrıca sanatsal yönü çok gelişen bu burç mensupları böyle şık bir görüntüye asla hayır diyemez.

8Akrep- Manhattan

Akrepler kesinlikle burç özelliklerini en yoğun şekilde hissettiren ve bu nedenle yaygın olarak bilinen burçlardan biri. Onların gizemli ve karanlık yanıyla birebir uyan kokteyl ise tabi ki Manhattan!

9Yay- Negroni

Değişik lezzetleri ve farklı kültürleri tanımayı seven Yaylar için İtalyanların pek bilinmeyen Negronisi dört dörtlük. Keşfedilsin her yudumda.

10Oğlak- Dry Martini

Boğalar da tıpkı Başaklar gibi sadelikten yana. Daha az duygusal olan bu burcun en net özelliği ise haddinden fazla çalışmak. Tam iş insanı olan Boğalara sert bir Dry Martini iyi gelecek.

11Kova- Paloma

Kovalar o kadar çok düşünüp düşünüp kendini yerken onlara Meksika’nın ferahlatıcı, sakinleştirici ve enerji verici Paloma’sından vererek büyük sevaba girebilirsiniz.

12Balık- Foaming Fairy

E bu romantik aşıklara, hayalperest, narin ruhlu perilere başka ne verilirdi ki? Tabi ki sihirli görünüşüyle ve özenli harmanıyla güzel bir absent karışımlı Foaming Fairy!

Yorum Yap