1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Instagram Keşfetiniz Sizi Yoruyor Mu? Rahatsız Edici ‘Keşfet’ Akışını Sıfırlamanın Yöntemleri

Instagram Keşfetiniz Sizi Yoruyor Mu? Rahatsız Edici ‘Keşfet’ Akışını Sıfırlamanın Yöntemleri

instagram-explore-745x526.jpg.optimal

Instagram  belki de en çok vakit geçirdiğimiz sosyal mecralardan birisi. Fakat bazen, öyle gereksiz içeriğe maruz kalıyoruz ki sinirlerimiz yerinden oynuyor. Ya da saatlerimiz akıp gidiyor bu videoların peşinde.

Tabi, keşfetinizin yüksek oranda şekillenmesine sebep olan sizsiniz onu bir söyleyelim de aramız bozulmasın. Bir içerikte fazlaca duruyorsanız, beğeniyor ya da kaydediyorsanız keşfetinizde benzer gönderiler görmeniz çok olası. Peki bu gönderilerden kurtulmak mümkün mü? Sizin için keşfetinizi tamamen sıfırlayıp yeni açılmış çarşaf kadar temiz ve sade yapacak adımları gösteriyoruz.

1Instagram Mobil Uygulamasını Açın

Masaüstü uygulamadan da yapılabilecek bu işlemler zaten cihazınızda yüklü olan mobil app ile oldukça kolay olacak. Instagram algoritmasına “Ben bunları istemiyorum.” demenin en kesin yolu için ilk adımımız daha önce giriş bilgilerimizin kayıtlı olduğu mobil uygulamaya giriş yapmak.

2Profil Sayfasına Gidin

Dilerseniz keşfetteki her gönderiye tek tek şikayet butonu ile ‘ilgilenmiyorum’ seçeneğini uygulayabilecek olsanız da toplu yöntemde profilinizi ziyaret ederek işi kökten çözüyoruz.

3Ayarlar

3. adımımız profilinize girdikten sonra sağ tarafta bulunan alt alta 3 çizgili kısma dokunarak hamburger menü içinden ‘Ayarlar’ sekmesine girmek. Buradaki menü üzerinden hesabınız ile ilgili, sponsorlu gönderiler ile ilgili bir çok farklı işlemi halledebilirsiniz  bu arada.

4Güvenlik Sekmesini Açın

Instagram keşfetinizi sıfırlamaya çok az kaldı. Ayarlar sekmesine dokunduktan sonra seçenekler içinden ‘Güvenlik’ yazısına dokunarak devam etmelisiniz.

5Arama Geçmişini Temizle

Güvenlik sayfasında Instagram’ın sizin için topladığı tüm verilerinizi gözlemleyebilirsiniz. Giriş güvenliğinizi güçlendirebileceğiniz bu kısımda keşfetinizi sıfırlamak için seçmeniz gereken bir sekme ‘Arama Geçmişini Temizle’ sekmesi.

6Son Adım: Tümünü Temizle

Son olarak yapmanız gereken; ‘Tümünü Temizle’ diyerek bugüne kadar silinmeyen ve arama çubuğunda yer alan tüm değerleri silebilirsiniz. Silme işlemini onayladıktan sonra tertemiz keşfetinize kavuşabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

 

Yorum Yap