1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Instagramda Bu Storyleri Görmekten Çok Sıkıldık!

Instagramda Bu Storyleri Görmekten Çok Sıkıldık!

kapak

Sosyal medyayı son birkaç yıldır neredeyse hayatımızın her anında kullanıyoruz. Bu süreçte özellikle Instagram ve Twitter aracılığıyla farkında olmadan çok fazla alışkanlık kazandık. Bunlardan birisi de günün büyük çoğunluğunda farklı amaçlarla Instagramın story bölümünü kullanmak. İlk başlarda her ne kadar eğlenceli olsalar da şimdilerde İllallah ettiren Instagram story paylaşımlarını sizler için derledik.

1Spotify Paylaşımları


Spotify büyük çoğunluğun kullandığı bir müzik platformu. Kimi zaman sevdiğimiz müzik ve şarkıları paylaştığımız oluyor. Ancak bir kesim Spotify’den müzik paylaşımının gerçekten suyunu çıkarttı. Elbette herkes istediği paylaşımları yapabilir ancak bu paylaşımları gördüğümüz anda hızlı bir şekilde, bakmadan geçtiğimiz de bir gerçek.

2Hikaye Paylaşımıyla Atar Yapanlar


Sevgilisinden ayrılanı mı ararsın, arkadaşıyla bozuşanı mı? İstediklerini doğrudan söyleyemeyenlerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden birisi de muhakkak ki Instagramın story kısmından atarlı giderli paylaşımlar yapmak. Ama bizim günahımız ne?

3Son Paylaşımı ‘New Post’ Etiketiyle Hikaye Paylaşmak


Bu da özellikle son zamanda popüler olan bir paylaşım yöntemi. Yeni paylaşım yapıyorsun, peki bu paylaşımı neden ‘new post’ etiketiyle bir de storyde paylaşıyorsun?

4Yıllardır Bitmek Bilmeyen ‘Yemek Paylaşımları’


Birde şu ucu bucağı görünmeyen, uzun zamandır sonu gelmeyen yemek paylaşımları var. İlk popüler olduğu zamanlarda tartışmalara neden olan bu durum anlaşıldığı üzere hala kullanılıyor.

5Gidilen Etkinliklerde Hunharca Atılan Storyler


Tatiller, kutlamalar, doğum günleri ve asla bitmeyen hikaye paylaşımları… Bu durumla karşı karşıya kalmak istemeyenlere tavsiyemiz, gezmeye ya da kutlamaya giden arkadaşlarınızın storylerine hiç girmemeniz. Yoksa çıkamayabilirsiniz!

6Yukarı Kaydırın!


Son dönemde ‘arkadaşlar çok sormuşsunuz link bırakıyorum’ ve ‘yukarı kaydırın’ ifadelerini görmemek için ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz.

7


Arabası olsun ya da olmasın, arka koltuk ya da şoför koltuğu fark etmez! Arabada atılan paylaşımlar 2016 yılından beri hayatımızda ve hala da çıkacak gibi değil.

8Yüze Zoom Artık Korkutmaya Başladı


Bir ara çok popüler olan ve gülmelere doyamadığımız, yüze zoom paylaşımlarını şimdilerde görünce hafif bir ürküntüye neden oluyor. Anlamadığımız bu kadar insan bu paylaşımlardan rahatsız olurken, neden hala bu paylaşımlara maruz kaldığımız! Yapılan bu paylaşımlara daha birçok örnek sunulabilir ancak bunu kaldırabilir miyiz bilmiyoruz? Sizce de sosyal medyayı artık daha özgün kullanmanın zamanı gelmedi mi?

Yorum Yap