1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. İnternetin Kesilince Eğlencen Kesilmesin: Çevrimdışı Oynayabileceğin 5 Mobil Oyun Önerisi

İnternetin Kesilince Eğlencen Kesilmesin: Çevrimdışı Oynayabileceğin 5 Mobil Oyun Önerisi

no-wifi-games

‘Snake’ oyununu hatırlar mısınız? Hani Nokia 331o ile hayatımıza giren heyecan dolu ilk mobil oyun. Hatırlıyorsunuz tabi çünkü siz de bizim gibi dinozorsunuz. ( Şimdi burdan tetrise kadar gider, tüm oyun geçmişinizi dökerdik ama, yapmayacağız.) Ama zaman aktı geçti, yeni yeni eğlenceler bulduk kendimize. Fakat hiç birimiz oyun oynamaktan vazgeçmedik.

Özellikle metroda, uçakta, otobüs kuyruğunda, bankada ya da randevu sırası beklerken doktorda; elimiz hemen telefona gider, sıkıntıyı atlatacak bir oyuncak ararız kendimize. Eğer siz de oyunlardan vazgeçemiyor ancak internet kotanız buna izin vermiyorsa; ya da zorunlu olarak uyku moduna geçiş yaptıysanız bu yazı tam sizlik. Çünkü sizler için internet derdi olmadan, elalemin Wi-Fi’si için dilenmeden oynamalık 5 mobil oyun bulduk.

1Alto’s Odyssey

Bu oyun size ne vaad ediyor bilmiyoruz ama kesinlikle huzur bulacaksınız. O ruhani müzikler, sonsuz çöl, değişen renkler ve günbatımı…

Oyunda kum tepelerini aşarken, uçan balonların üzerinden atlarken stresinizi sıkıntınızı atıyorsunuz. Aynı zamanda Zen moduna geçerek canım bitti derdi olmadan sonsuza dek çöllerde dolanabilirsiniz.

Alto’s Odyssey, Team Alto tarafından geliştirilen ve Snowman tarafından yayınlanan sonsuz bir koşucu ve bir snowboard video oyunudur. 2018’de iOS ve Android için yayınlandı.. Alto’s Adventure (2015) ‘in devamı şeklinde yazılmış ve onlarca ödülü kapmış bir oyun.

2Monument Valley 2

Bu oyun tam kreatif beyinlere ilaç gibi gelecek, yüz güldürecek cinsten. Şimdilerde ücretli olarak Play Store ve App Store’da bulunan oyun pandemi döneminin başlarında bir süreliğine ücretsiz olarak sunulmuştu.

Oyunun ilk versiyonu sonrasında gelen bu ikinci versiyonda yine çözülmesi imkansız gibi görünen geometik şekillerle, müthiş görselliklerle dolu bir dünyaya giriyoruz. Akılcı bulmacalar ve sofistike müziklerle içinizi açacak bu oyunu kesinlikle deneyin.

3Once Upon A Tower

İnternetinizin olmaması kuleden kahramanımızı kurtarmaya asla engel olamaz. Ana kahraman Ada elinde baltası ile etapları aşarak kuleden kurtulmaya çalışıyor. Elbette elinizdeki balta ilerledikçe farklı farklı aletlere dönüşüyor. Prenses kurtarma olayının klasiği olarak bol bol alev püskürten bir ejderhamız ve çeşit çeşit korkunç yaratıklarımız da oyunda sizi bekliyor.

4Smash Hit

2014’te yayına giren bu oyun çatır çutur cam kırıp stres atacağınız bir oyun efendim. Kendinizi mahallenin topçu çocukları gibi düşünün. Oyun grafikleriyle çok beğeniliyor ama özellikle oynayanların bayıldığı en büyük özellik müzikler. Hatta oyunu oynamasa bile açıp açıp bu müzikleri dinleyen o kadar çok insan var ki.

5Rush

Oldukça basit olmasına rağmen adeta bağımlılık yaratan bu oyunda iki şeritli bir yolda yuvarlanan bir küresiniz. Engellere takılmadan en uzak mesafeye gitmeye çalışıyorsunuz. Görevleri tamamladıkça yeni yollar ve küreler açıyorsunuz.

Yorum Yap