1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. İşi Ciddiye Binenler Buraya, Kayınvalide İle İyi Anlaşmanızı Sağlayacak İp Uçlarını Derledik!

İşi Ciddiye Binenler Buraya, Kayınvalide İle İyi Anlaşmanızı Sağlayacak İp Uçlarını Derledik!

kapak

Hayat yolunda birçok sınav veririz ama bazen en zorlarından biri sevdiğimiz insanın ailesine dair vereceğimiz sınav olur. İlk izlenimlere de zaten çok önem veren toplumumuzda tanışma aşamaları genellikle kriz yönetimi gibidir. Gelin kaynana düzleminde yaşanabilen tatlı kıskançlıklar bazen büyüyebilir ve işleri zorlaştırabilir. Her anlamda dengeyi yakalayabilmenizi temenni eder ve bu ip uçlarına bir bakmanızı öneririz. Keyifli okumalar!

1Bu Tanışma İçin Giysilere Dikkat Etmek Çok İyi Olabilir


Biz de bir kadının tamamen istediği yönde giysi tercihi yapması, bu anlamda tamamen özgür olması taraftarıyız. Bunun yanında ilk tanışmada geçireceğiniz birkaç saatin ilk gösterimi olan anlarda, kıyafetinizin rengi ve aslında büyüklerin demesi ile “usturuplu” olması sandığınızdan fazla önem taşıyor olabilir. Bu anlamda kişinin aile yapısı da çok şey söyler ama hemfikir olunan konu şudur ki, renkli ve iç açıcı parça tercihleriniz her daim bir adım öndedir.

2Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır


Özellikle fevri olmamaya dikkat etmeliyiz. Hassas noktalar olabilir, elbette sizin fikirleriniz çok önemlidir ama her zaman diplomasiden yana olun. Savaşmak değil, konuşmak esastır. Güzel bir üslup sizi haklı çıkarmaz, baskın olmak gerekir diye düşünüyorsanız çok yanıldınız. Tatlı üslubunuz sadece güzel bir diyalogdan öte, doğru bir insan olduğunuzu, hatta kalitenizi gösterir.

3Onaylamaktan Çekinmeyin


Karşınızdaki ister bir kayınvalide adayınız ister başka bir insan olsun, konuştuklarına dair onay görmeyi çok isteyecektir. Buna en az ihtiyaç duyduğunu iddia eden insanda bile bu arzu baş gösterir ve çok iç gıcıklayıcı bir tutumdur. Gerçekten paralel olduğunuz yerlerde, karşınızdaki insanı onaylamaktan geri durmayın, bu sizden bir şey eksiltmeyeceği gibi konuşmalarınıza heyecan katar.

4Fazla Makyajdan Kaçının


Genellikle orta yaş ve üstü insanların fazla makyajlı suratları doğal bulmadıkları zaten meşhurdur. Makyaj yapmayın demiyoruz, zaten hiçbir kadın kendi istekleri haricinde yönlendirilmemeli, abartmayın diyoruz sadece… Kusurlarınızı kapatın, kirpiklerinizi rimelle uzatın, güzel bir renkte ruj kullanın size kalmış. Ama abartmayın hanımlar. Emin olun işe yarayacaktır.

Yorum Yap