1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Kadın Cinayetlerine Parmak Basan ‘Hükümsüz’ Dizisinin Sahneleri Tüylerimizi Ürpertiyor!

Kadın Cinayetlerine Parmak Basan ‘Hükümsüz’ Dizisinin Sahneleri Tüylerimizi Ürpertiyor!

hukumsuz

Acun Ilıcalı’nın dijital yayın platformu Exxen’de yayınlanmaya başlayan ‘Hükümsüz’ dizisi gerek ele aldığı konu gerekse vurucu sahneleri ile ilk bölümünden itibaren son zamanların en dikkat çeken yapımlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.

1Gerçek Hayat Hikayelerinden Yararlanılmış


Dizinin bu kadar etkileyici ve vurucu olmasının sebeplerinin başında katledilmiş kadınların gerçek hayat hikayelerine dayanması geliyor. İki genç kadın üzerinden ilerleyen olaylar etrafında izleyiciye aslında ülkemizin ve dünyanın en büyük problemlerinden birisi olan ‘kadına şiddet’ konusu, gerçekçilikle sunuluyor.

2Hükümsüz Dizisinin Oyuncu Kadrosu


Burçin Terzioğlu dizide karşımıza genç ve idealist bir avukat olan Esma karakteri ile çıkıyor. Genç bir avukat adayı olan Filiz karakterini ise Hande Doğandemir canlandırıyor. Dizide dikkatimiz çeken oyunculardan İsmail Hacıoğlu, genç bir gazeteciyi, Alican Yücesoy da Esma’nın babası Çetin Bey’e vefa borcu olduğunu söyleyen Serdar karakterine hayat veriyor.

3‘Hükümsüz’ Dizisinin Konusu Ne?


Esma, İzmir’in ünlü avukatlarından Çetin Öztürk’ün kızı ve tek varisidir. Esma da babası gibi avukat olmayı seçmiştir. Bir akşam babası ve sekreteri ile birlikte saldırıya uğrarlar. Bu saldırıda Esma sekreterleri Fatma’yı ve babasını kaybeder.

Bu cinayet Esma ile genç avukat adayı Filiz’in yolları kesiştirir. Sekreter Fatma’nın arkadaşı olan Filiz, bu cinayeti aydınlatabilmek için Esma’ya yardım eder. Ama Filiz de geçmişte acı bir kayıp vermiştir. Bu iki kadın birbirlerine destek olarak gerçekleri gün yüzüne çıkartmak için kolları sıvarlar.

4Toplumun Kanayan Yarasına Parmak Basıyor


Diziyi etkileyici hale getiren unsurların başında ise toplumun kanayan yarası olan ‘Kadın cinayetleri’ne, kadına şiddete ve vahşete yer vermesidir. Olayların peşine düşen Esma ve Filiz ilerleyen süreçte tüylerimizin diken diken olmasına neden olacak sahnelerle karşı karşıya kalmamıza neden olurlar.

5Vurucu Sahneleri İle Dikkat Çekiyor


Dizi gerek konusu gerekse vurucu sahneler ile şimdiden izleyiciyi kendisine bağlamış durumda. İki kadının perspektifinden ele alınması bakımından bizi son derece etkilediğini itiraf etmeliyiz. Özellikle mafyavari erkek başrollerin tüm sektörü etkisi altına aldığı bu dönemde daha çok kadın başrol görmeye ihtiyacımız var. Güçlü ve mücadeleci kadınlarla film sektöründe daha fazla karşılaşma temennisiyle…

Yorum Yap