1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Kendin Pişir Kendin Ye Kavramının Mobil Hali: “Pişir” Uygulaması

Kendin Pişir Kendin Ye Kavramının Mobil Hali: “Pişir” Uygulaması

pisir-foto

Yemek siparişi vermek çağımızda hem çok kolay hem de aşırı pratik bir mevzu. Özellikle geç saatlere kadar çalışan kişiler için eve henüz geçmeden söylenen hamburgerler, köfteler, dönerler ne kadar pratik olsa da bir hayli kalorili. Aynı zamanda hazır yemek yemeye alışmak da vücudumuz için ciddi bir kötülük uzun vadede.

“Keşke şöyle evde kendim tertemiz bir yemek pişirsem” diyorsanız ama “Kim uğraşacak şimdi sebzeleri almakla, yıkamakla, soymakla” diye de düşünüyorsanız sizin için fırından taze çıkmış sıcacık bir mobil uygulama var. Bu yeni uygulamanın adı “Pişir”. Bakalım adının üstünde olduğu bu yeni girişim neymiş, ne değilmiş?

1Siparişi Verilen Yemek Pişmemiş Haliyle Kapıda

Tıpkı İkea’dan seçilen mobilyaların de-monte halde gelişi gibi bu uygulamada da yemekler pişmemiş halde evinize geliyor. Siparişi verilen yemeğin tüm malzemeleri çiğ olarak yıkanmış ve soyulmuş şekilde bir kutuya yerleştiriliyor. Gramajlar ise sipariş verirken belirlediğiniz kişi sayısına göre ayarlanıyor. Aynı şekilde kutu içinde yer alan yemek reçetesi evinizde yemeğinizi kolayca hazırlamanızı sağlıyor. Porsiyon miktarının bol tutulduğunu ve ertesi güne de yiyebileceğinizi söyleyelim.

2Şimdilik Sadece İstanbul’da Belli Noktalarda

50 kişilik bir ekiple 18 ayda geliştirilen uygulama, şimdilik “aynı gün teslim” seçeneği ile İstanbul’un yalnızca belirli bölgelerinde hizmet veriyor. Diğer bölgelere ise ertesi gün teslim edilebiliyor. Çorba, atıştırmalık, bowl, Türk mutfağı, et yemekleri, deniz mahsulleri gibi kategorilerde yemek seçeneklerinin yer aldığı platformu geliştiren Pişir ekibi gelecek yılda önce büyük şehirlere daha sonra da Türkiye’nin her noktasına ulaşmayı hedefliyor.

 

Yorum Yap