1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Kendini Nasıl Hissediyorsun? Halet-i Ruhiyeni Öğrenmen İçin Özellikleri ile Mutlu ve Mutsuz İnsanlar

Kendini Nasıl Hissediyorsun? Halet-i Ruhiyeni Öğrenmen İçin Özellikleri ile Mutlu ve Mutsuz İnsanlar

marka-vaatlerinindeki-uyusmazlik

Hayatta sadece ve sadece mutluluğu yakalamaya çalışıyoruz. Yalanlayabilir miyiz bunu? Elbette hayır. Ancak mutluluğu bulmak her zaman kolay değil. Kimimiz de mutluluğumuzun ya da mutsuzluğumuzun farkında değiliz. Tek istediğimiz, bugün nasılsın sorusuna “Mutluyum.” cevabını verebilecek kadar yeni güne gülecek nedenler bulmanız. Öyleyse yazımızı okuyun ve içinizdeki mutlu ve mutsuzu yarıştırın. Ve lütfen, mutlu kazansın.

1Mutlu İnsanlar Dengeli Yaşarlar

Mutlu insanların en bariz özellikleri hatta besin kaynakları denge diyebiliriz. Stabil giden bir hayatta sizi üzecek ne olabilir ki? Tabi bu dengeyi kurmak için gösterilen çaba önemli. Örneğin; bir gün sabah saat  6’da diğer gün öğleden sonra 3’te kalkarsanız ruhsal bozukluklar kaçınılmaz tabi.

2Mutlu İnsanlar Diğerlerine Değer Verir

İnsancıl olmak ve çevreye değer vermek mutlu insanların güzel bir özelliği. Ne demişler “Eden, bulur.”. Çevreye pozitif enerji salıp pozitif enerji bulmak en mantıklısı.

3Küçük Şeyleri Kafalarına Takmazlar

Neden gözünün üstünde kaşın var diye diye geçmez bu hayat. Bırakın her şey akışta devam etsin. Unutmayın küçük küçük dertler birikir umman olur. Salın gitsin.

4Sorumluluktan Kaçmazlar

Kalıcı mutluluğun anahtarı olanları kabul etmek ve iyisiyle kötüsüyle sorumluğu almak. Yaptıklarınızın sorumluluğunu almayan biriyseniz insanları suçlama eğilimine girebilirsiniz. Sonra, al sana bir mutsuzluk döngüsü.

5Tutkuludurlar

28 Jun 2004, San Francisco, California, USA — Apple Computer Inc. Chief Executive Officer Steve Jobs gives a keynote speech during the Apple Developers Conference. Apple announced a new 30-inch flat panel display and previewed the latest version of its Mac OS X operating system “Tiger.” — Image by © Kim Kulish/Corbis

İşini tutkuyla yapan insanlara dönüp bir bakın. Ne kadar da kendilerinden emin ve başarılılar. Başarı mutluluk getirir arkadaşlar. Kesin bilgi, yayalım.

6Mutsuz İnsanlar Mükemmelliği Hedefler

Mutlu insanların aksine mutsuzlar, güçlü ve zayıf yönlerinin farkında olamayabiliyor. Bu durum her zaman en iyiyi istemeye ama bunu gerçekleştirecek güce sahip olunamadığından hezeyana dönüşebiliyor.

7Mutsuzlar Şikayet Eder

Mutlular için söylediğimiz akışa bırakma hali mutsuzlara hiç sirayet etmediğinden bitmek bilmeyenbir kabullenememe hali gözlemlemek mümkün. Hangimizde yok ki? İşte bu kabullenememe şikayete dönüşür, sızlanırız da sızlanırız. Hele bir de sorumluluğu almayıp başkalarını suçlamaya başladıysak şikayetimiz yaradana değil doğrudan kula olacaktır.

8Kendilerini Sürekli Başkalarıyla Kıyaslarlar

via GIFER

Genelde elindekilerin değerini bilmeyenler, başkalarına döner bakar. Komşunun horozu tavuk görünür müydü neydi o söz? Başarınızı, sevginizi, paranızı, malınızı başkalarıyla kıyaslama çukuruna düştüyseniz mutsuzluktan kaçamayacak hale gelebilirsiniz. En güzeli, özünüze dönüp mutluluğu kendinizde aramak ve sadece kendinizle yarışıp en iyi versiyonunuza ulaşmak.

 

Yorum Yap