1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Kraliyette Sular Durulmuyor: Harry ve Meghan Çiftinin İnanılmaz İddiaları ve Kraliçenin Cevabı

Kraliyette Sular Durulmuyor: Harry ve Meghan Çiftinin İnanılmaz İddiaları ve Kraliçenin Cevabı

20210313_blp503

Denizde dalga biter, saraylarda entrika bitmez. Günümüzün en etkin kraliyet hayatı İngiltere’de yaşanıyor biliyorsunuz. Lady Diana’dan bu yana yasak aşklar, kameralar, flaşlar, düğünleri, taçları ile sansasyonların merkezi Buckingham Sarayı’ndan yeni bir telgraf var a dostlar!

Bu kez, aylardır sorunların merkezi olan ve saraydan arkalarına bakmadan kaçıp giden Prens Harry ve Meghan Markle’dan bir takım iddiaları dinliyoruz. Verdikleri röportajla Oprah ile birlikte bizim de ağzımızı açık bırakan itiraflar ve kraliyetin cevabını öğrenmeye hazır mısınız?

1Kraliyet Ailesinden Neden Ayrılma Kararı Aldılar?

Sussex Dükü Harry ve Düşesi Megan, ünlü televizyon sunucusu Oprah Winfrey’e verdikleri ve CBS kanalında yayınlanan özel söyleşide, Kraliyet Ailesi’nden ayrılma gerekçelerini anlattı. Önce Meghan’la başbaşa konuşan Oprah ikinci yarıda sohbete Harry’i de dahil etti. Açıkçası, röportajın bütününden tek ve açık bir cevap çıkmasa da Meghan, bu aile dışında bir ‘kurum’ olarak gördüğü yapılanmanın onları çok yorduğunu ifade ediyor. Sıklıkla korunmadıklarını, baskı altında olduklarını söyleyen çift bu sebeplerle kaçmış saraydan. Yani insan dayanamayıp ‘Gel sen kaynananla, görümcenle 3 gün köyde yaşa, tarlaya git de baskıyı gör’ demek istemiyor değil.

2Irkçılık İddiaları

Meghan, intiharı düşündüğü dönemler olduğunu söylemiş bu röportajda. Özellikle konu minik Archie’ye gelince biz de şaşkınlık ile dinledik. Archie’ye prens ünvanı verilmemiş olması bir yana doğumdan önce bebeğin ten renginin ne olacağı günlerce konuşulmuş. Meghan, bir melez olduğundan Archie’nin çok koyu renkli olacağından korkulmuş. Allah bu ya, bebek de aynı babası gibi; gram benzememiş anneye. Ah keşke şöyle siyah bir bebek olsaydı da görseydiniz siz.

3“Hiç Araştırmadım”

İşin bizce en komik kısmı yüzlerce belgesel, diziler, söyleşiler olmasına rağmen Meghan’ın sarayla ilgili bu kadar cahil kalabilmiş olması. Yahu, biz sütçünün oğluna gitsek inciğini cıncığını araştırıyoruz. Hiç mi bakmadın, ben ne yaparım da rezil olmam demedin. Dememiş efendim. Oprah da bizim gibi Meghan’a sorduğunda aldığı cevap şu şekilde: “Tanrıya şükür aile hakkında pek bir şey bilmiyordum. Tanrıya şükür araştırmadım.”

4Masallardaki Mutlu Sonlardan Fazlasına Sahibiz

Meghan ve Harry, sarayı terk ederek ulaştıkları sonun masallardan çok daha güzel olduğunu söylüyor. Yani asla pişman değiller. Fakat şöyle bir ayrıntı var ki; Harry’e maddi destek kesildi. Kanada’da kurdukları yeni hayatın finansmanı annesi Diana’dan kalan miras ve yaptıkları yeni anlaşmalar olmuş. Eğer sarayda kalsalardı, tarihin tekerrür edip annesinin başına gelenlerin Meghan’ın başına geleceğinden endişe duyan Harry, babasının telefonlarını açmadığını ve abisiyle de aralarının çok yakın olmadığını belirtmiş.

5Buckingham’dan Cevap

Tüm bu iddiaları kapsayacak bir cevap geldi diyemeyiz ama ırkçılık iddiasına delirmiş belli ki kraliçe. Yayınlanan basın açıklamasında, Prens Harry ve Meghan’ın geçtiği zorlu süreci öğrendiklerini ve her zaman yanlarında olduklarını ifade eden kraliyet ailesi; ırkçılık iddialarını endişe verici bulmuş. Tüm bu iddialar özel olarak incelenecek ve sonuca varılacakmış. Bizce kraliyet uzun süre sessizliğini koruyacak ve polemiklere maal vermeyecek. Daha doğrusu Meghan’ın zaferine katkı sağlayacak tek bir diyaloğa girmeyecek.

Yorum Yap