1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Mideniz Bulanmadan Bu Yazıyı Okuyamayacaksınız: Tuhaf Gerdek Adetleri

Mideniz Bulanmadan Bu Yazıyı Okuyamayacaksınız: Tuhaf Gerdek Adetleri

Tuhaf Gerdek Adetleri

Her toplumun sahip olduğu birbirinden farklı adetler ve gelenekler var. Bu adet ve geleneklerin bir kısmı aslında hayatımızı kolaylaştırırken bazıları ise tam anlamıyla hayatımızı kabusa çevirebiliyor. İşte topraklarımızdan çıkan ve bu kadar da olmaz dedirtecek tuhaf gerdek adetlerini sizin için bir araya getirdik.

1Yatak Odasının Kapısına Kırmızı Kurdele Bağlamak

Gelinin beline bağlanan kırmızı kurdeleye ve anlamına aşinayız ancak yatak odasına kırmızı kurdele bağlanmasını biz de ilk kez duyduk. Odanın kapısına bağlanan bu kırmızı kurdele evlenen çiftin ilk kez cinsel birliktelik yaşayacağı anlamına geliyormuş ve odaya girmeden önce bu kırmızı kurdelenin kesilmesi gerekiyormuş.

2Gerdek Öncesi Dayak Yiyen Damat

Bu görüntülere eminiz ki denk gelmişsinizdir. Gerdek gecesi öncesi yakın arkadaşları tarafından gerdek odasının önüne getirilen damat aynı zamanda bu arkadaşları tarafından gerçek anlamda dayak yiyor. Bu adet nasıl ortaya çıkmış bilinmez ama insan damada yazık olmuş demekten kendini alamıyor.

3Gerdek Esnasında Aralarından Bebek Geçirilen Çift

Çok şükür ki bu adet bizim topraklarımıza ait değil. Bu adeta göre yeni evlenen çift aile bireylerinin önünde gerdeğe giriyormuş gibi davranıyor. Bu size yeterince tuhaf gelmediyse adetin geri kalanını da dinlemelisiniz. Bu esnada da aralarından bebek geçirilen çiftin bu şekilde sağlıklı bir bebeğe sahip olacağı düşünülüyormuş.

4Maşrapa – Tespih Kombinasyonu

Gerdek öncesinde tuhaf müzikler eşliğinde dans edilirken gelinin elinde maşrapa tutması ve damadın da tespih çekmesi gerekiyor. Ev içindeki rollerin bir yansıması olan bu gelenek umuyoruz ki tarihin karanlık sayfalarına gömülür.

5Twerk Yapan Arkadaşlar

Bunun bir gelenek olduğunu düşünmek istemiyorsanız bunu anlayışla karşılarız. Bu adete göre yere yatan damadın üstüne çıkan gelinin arkadaşları twerk yaparken damadın penisinin sertleşmemesi bekleniyor. Aksi duruda düğün iptal oluyor diye tahmin ediyoruz.

6Gelinin Memesini Elleyen Elleyene

Uzak Doğu bölgesinden bir gelenek olan bu durum. Çiftin çok daha iyi bir balayına gidebilmesi için ortaya çıkmış. Evet doğru anladınız, gelinin memesini para karşılığında ellenmesi ile toplanan para balayı için harcanmak zorunda. Gerçekten mide bulandırıcı.

Yorum Yap