1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Monotonluktan Sıkılanlar Toplanın! İlgi Çekici Bir Hayata Sahip Olmanın Yolları

Monotonluktan Sıkılanlar Toplanın! İlgi Çekici Bir Hayata Sahip Olmanın Yolları

ilgi-çekici-bir-hayata-sahip-olmanın-yolları

Şehir hayatında mecburen maruz kaldığımız, rutinler ve monotonlar insanlar üzerinde zaman zaman yıpratıcı bir etkiye sahip olabilir. Oysa küçük adımlar ve etkili yöntemler ile sizde yaşamınızı ilgi çekici ve daha da önemlisi orijinal hale getirebilirsiniz. Aslında bunun tam bir formülü yoktur. Çünkü her birey kendisine has özelliklerle ve kişisel farklılıklarla donatılmıştır. Ama hayatındaki monotonluktan kurtulmak isteyen kişilere çıktıkları yolda yarar sağlayacak birçok faaliyet bulunmaktadır.

1Tabularınızı Kırın: Yeni Şeylere Açık Olun


Bir insanın yaşamında en çok zorlandığı şeylerden birisi de tabularını kırmaktır. Ancak tabularını kırmayan insanlar da kendi kurdukları dünyanın içerisinde yaşamaya mecburdurlar. Yeni şeylere açık olmak sizi korkutmasın. Denemekten, açık olmaktan ve daha da önemlisi hata yapmaktan korkmayın. Unutmayın ki, hatalar eğer onları doğru okumayı bilirsiniz, sizin için iyi birer ders niteliğindedir. Korkularınızla yüzleşin ve dünyanın güzelliklerine kucak açın.

2İlginç Hobiler Edinin


Hobi denildiğinde nedense insanların aklına hep basma kalıp şeyler gelir. Ama yapmaktan hoşlanılan ve keyifli zaman geçirmenizi sağlayan pek çok şey aslında hobidir. Ayrıca hobileriniz zamanınızı nasıl değerlendirdiğinizi gösteren önemli aktivitelerdir. Bu konuda dijital dünya aracılığıyla kendinize yeni uğraşlar kazandırabilirsiniz.

3Anı Yaşayın Ama Düzenli Bir Yaşamdan Uzaklaşmayın


Önemli olan yaşamda dengeyi bulmak ve arada bir ortaya çıkan kaotik anlardan olabildiğince keyif almaktır. Anı yaşamak size özgür ve zinde hissettirecektir. Endişeli ve stresli halinizi gidermenize yardımcı olacaktır. Ama anı yaşayın dediysek de tam anlamıyla her şeyi bırakın demedik. Kısaca yaşam içinde bulunduğunuz andan keyif almanın yollarını keşfederken, düzenli ve planlı olmayı da ihmal etmeyin.

4Geçmişi Geçmişte Bırakın


İçinde bulunduğunuz monotonluk ve melankoliden kurtulmanın en etkili yollarından birisi, geçmiş anıları geçmişte bırakmaktır. Yaşam tek bir yönde akıp gitmeye devam ederken, siz geçmişinize takılmaya devam ederseniz, ‘şuan’ınız da zamanla ‘keşke’ öyle yapmasaydım dediğiniz bir ana dönüşür. Artık müdahale edemediğiniz ve değiştiremediğiniz geçmişinizi arkada bırakarak, geleceğinize daha çok da şimdinize odaklanmalısınız. Bu sayede hayatınızı kendi kişisel istek ve arzularınız ile yaşamak için ilk adımı atmış olursunuz. Unutmayın, tüm çözümler içinizde saklı, hayatınızı daha çekici hale getirmek de öyle…

Yorum Yap