1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Onun Kitabı da Vardı: Online Platformlarda İzleyebileceğiniz Kitap Uyarlaması Olan 5 Dizi

Onun Kitabı da Vardı: Online Platformlarda İzleyebileceğiniz Kitap Uyarlaması Olan 5 Dizi

cinema-4115275_1280

Online platformlarda dizi film izlemek hem daha kolay hem fazlasıyla da keyifli. Tabi sürükleyici hikayeleri kitaplardan takip etmek ise ayrı bir keyif. İşte bu ikisini bir araya getirecek olan ise kitaplardan uyarlanan dizi ve filmler. Biz de sizler için dizinizi öksüz bırakmayan kitaplarıyla birlikte uyarlama olan 5 online platform yayınını derledik.

1The Handmaid’s Tale

Mandatory Credit: Photo by Stewart Cook/REX/Shutterstock (9637472bd)
Handmaids
‘The Handmaid’s Tale’ TV show premiere, Arrivals, Los Angeles, USA – 19 Apr 2018

Kanadalı yazar Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanan yayın, Gilead isimli bir distopyada geçiyor. Aniden azalan kadın nüfusu ve kısırlığın başlaması ile kadınlar kaçırılıp erkeklerin hizmetine sunuluyor. Böylece nesillerin devamlılığı sağlanmaya çalışılırken kadın ve çocuk hakları hiçe sayılıyor. Daha önce filme de uyarlanan eser şimdilerde final sezonuyla birlikte Blu Tv’de.

2The Umbrella Academy

Dizinin kendi adından olan The Umbrella Academy adlı romandan uyarlanmış Amerikan bilimkurgu dizisi tüm bölümleri ile Netflix’te yer alıyor. Üstün yeteneklere sahip evlat edinilmiş çocukların The Umbrella Academy isimli okulda eğitimleri ve maceraları anlatılıyor dizide.

3The Queen’s Gambit

2020 yılında Netflix’te yayına başlayan dizi, 1983 tarihli Walter Tevis romanından ve Scott Frank ve Allan Scott tarafından uyarlanmış. 1950’lerden 60’lara kadar uzanan öyküde genç bir kızın satranç tutkusu ve alkol, bağımlılık ve duygusal güçlüklere karşı direnişi gözler önüne seriliyor.

4You

New York’ta bir kitapçı dükkanı olan Joe Goldberg’in, kitapçıya gelen Guinevere Beck adlı kıza aşık olmasını ve sonra ona takıntılı bir hale gelip yaptıklarını konu alan dizi, Caroline Kepnes’in 2014 yılında yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanmış.

5Normal People

Normal People — Episode 8 – Episode 108 — It’s the summer holidays and Connell (Paul Mescal) and Niall (Desmond Eastwood) arrive at Marianne’s (Daisy Edgar-Jones) family house in Italy. The obvious chemistry between Connell and Marianne causes friction with Jamie (Fionn O’Shea), despite Connell’s evident happiness with his girlfriend Helen (Aoife Hinds), who he clearly misses. Peggy (India Mullen) cooks the group a lavish meal but tensions run high. During dinner, Jamie drinks too much and picks a fight with Marianne. Connell breaks it up and attempts to soothe Marianne. Marianne stays in Connell’s room that night to get away from Jamie. They talk and almost kiss, but Marianne puts a stop to it before it goes any further. , shown. (Photo by Enda Bowe/Hulu)

BBC’nin en çok izlenen dizilerinden olan Normal People da bir kitap uyarlaması. İrlandali yazar Sally Rooney’in aynı adlı romanından uyarlanan yayın, Marianne ve Connell’ın İrlanda’da küçük bir kasabadaki lisede başlayıp yıllar içinde farklı şehirlerde, farklı şekillere bürünen karmaşık ilişkisini anlatıyor.

Yorum Yap