1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Popüler Kültür Filozofları

Popüler Kültür Filozofları

Popüler Kültür Filozofları

Popüler kültürün bir parçası haline gelen her bir konu aslında bir ikon ile bütünleşmiştir. Popüler kültür filozofları olarak adlandırdığımız bu kişilerin nasıl bir ikona dönüştüğü zaman zaman oldukça tartışmalı olsa da bu kişiler pek çok kişiyi etkilemeye devam etmektedir. Şimdi sizinle popüler kültür filozoflarını paylaşacağız.

1Madonna

80’lerin başından beri sahnede olan Madonna, yaptığı her şeyle ve attığı her adımla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve yaptığı her yeni şey bir kon olarak yerini sağlamlaştırmıştır. Popüler kültür için büyük bir anlam ifade eden Madonna, her giydiği ile ve her söylediği ile her dönem gündem olmayı başarıyor.

2Lady Gaga

Madonna ile Lady Gaga’yı anmamak olmaz. Çıkış yaptığı ilk günden beri her giydiği ve hemen hemen her adımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Lady Gaga da popüler kültür filozofları arasında yer almaktadır. Her seferinde farklı bir tarzda görmeye alıştığımız sanatçı, bizi şaşırtmaya devam etse de yerini uzun yıllar koruyacakmış gibi gözüküyor.

3Jennifer Lopez

Oldukça zorlu bir çocukluk ve gençlik dönemi geçiren Jennifer Lopez, fiziği, şarkıları ve dansları ile kariyerinin ilk günlerinden beri zirvedeki yerini korumaktadır. Dünyanın en çok taklit edilen kadınları arasında yer alan Jennifer Lopez’in popüler kültürün filozoflarından biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

4Kim Jong-Un

Kuzey Kore’nin diktatörünü bu listede görmek sizi şaşırtabilir. Hakkında hasta olduğu, öldüğü ya da suikaste kurban gittiği ile ilgili pek çok dedikodu çıkan Kim Jog-Un’un, popüler kültür ikonları ile aynı karede birleştirilerek gerçekleştirilen bir sergi oldukça ses getirdi. Artık Kim Jong-Un’un söylediklerini ve yaptıklarını adım adım takip eden dünya basını için ünlü diktatör de bir popüler kültür ikonlarından biri haline gelmiş durumda.

5Andy Warhol

Andy Warhol, popüler kültür filozofu denince akla gelen ilk isimlerden. Andy Warhol belki de tek başına apayrı bir tartışma konusu olsa da sanatçıyı popüler kültür ikonlarından biri olarak anmamak haksızlık olurdu. Popülerliğini zirva yaprığı 1959-1961 yılları arasında hem sanat hem de reklamcılık alanında tüm dünyada bir dönüşümü başlatacaktı.

Yorum Yap