1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Popüler Kültürün Basitleştirdiği Şeyler

Popüler Kültürün Basitleştirdiği Şeyler

Popüler Kültürün Basitleştirdiği Şeyler

Yapmaktan çok keyif aldığınız bir şey, sadece size veya yakın arkadaş çevrenize aitken, birden herkes tarafından yapılmaya başlayınca ya da popüler kültürün bir öğesi haline geldiğinde artık anlamsız hale geliyor. Başka bir deyişle, popüler kültür sizin için, önemli olan şeyleri basitleştirebiliyor. İşte bu yazımızda sizin için popüler kültürün basitleştirdiği şeyleri bir araya getirdik.

1Dünya Seyahatine Çıkmak

İşi gücü bırakıp seyahate çıkmak bir dönem çok modaydı. Her şeyini satıp tek başına ya da eşiyle dünya seyahatine çıkanların sayısı gittikçe azalmaktadır ya da belki de artık o kadar sıradan bir hale geldi ki eskisi kadar haber olmuyorlar.

2Bitcoin

Bir dönem Bitcoinden milyoner olmayanın bir tek kendimizin kaldığını düşündük. Karşımıza çıkan her haberde, Bitcoin için geleceğin para birimi olarak belirtiliyordu. Bitcoin kelimesini o kadar fazla duyduk ki artık Bitcoin’e yatırım yapmak tamamen sıradan bir hale geldi.

3Dövme

20-30 yıl kadar önce oldukça havalı olan dövmeler oldukça dikkat çekmekteydi. Ancak dövme yaptıran kişilerin sayısı o kadar arttı ki tamamen sıradan bir hale geldi.

4Influencer ya da Youtuber Olmak

Sosyal medya üzerinden para kazanmak bir dönem aşırı havalıydı. Hem de bu mesleği icra edenlerin tek yaptıklarının güzel fotoğraf ya da video çekip paylaşmak olduğu düşünülüyordu. Son yıllarda o kadar fazla kişi influencer ya da Youtuber olmaya başladı ki tamamen havalı bir şey olmaktan çıkarak sıradan bir iş haline geldi.

5Home Office Çalışmak

2020 yılında hayatımıza pandemi girmeden önce evden çalışmak çok az kişiye nasip olabilecek olan oldukça havalı bir şeydi. Ancak pandemi ile mecburen evden çalışmaya aşlayınca sıradan bir hal alan evden çalışma kavramı, bir ayrıcalık olmaktan çıktı. Hatta evden çalışmanın oldukça sıkıcı bir şey olduğunu düşünenlerin sayısı da bir hayli arttı.

6Plak Dinlemek

Hayatımıza Issız Adam filmi ile tekrar giren plaktan müzik dinlemek, bir dönem oldukça havalıydı. Birden büyüyen plak sektörü, yükseldiği hızla baş aşağı düşüşe geçti.

7Dijital Yayın Platformu Üyelikleri

Eskiden Netflix gibi dijital yayın platformlarına üye olmak oldukça havalıydı. Hatta televizyon seyretmemek de bu sebeple oldukça önemli kabul ediliyordu. Ancak artık hemen hemen herkes en azından bir dijital platforma üye olduğu için de bu durum oldukça sıradan bir hal aldı.

8Yeni Bir Sosyal Medya Uygulaması Çıkmış!

Facebook ile başlayan furyaya, çok kısa süre içinde Twitter ve Instagram da katılmış, hatta bir dönem sürekli yeni bir sosyal medya uygulamasının lansmanının yapıldığı bir dönemden geçmiştik. Ancak artık bu durum da o kadar sıradan bir hale geldi ki, yeni sosyal medya uygulamasının çıktığı haberini neredeyse tamamen göz ardı edebiliyoruz.

Yorum Yap