İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Rengarenk ve Eğlenceli Bir Tarz: Dopamine Dressing Bu Yazı Ele Geçirdi

Rengarenk ve Eğlenceli Bir Tarz: Dopamine Dressing Bu Yazı Ele Geçirdi

dopamine-dressing-voguebus-jacquemus-july-21-story-inline-3

Dopamin, hem mutluluğumuzu hem motivasyonumuzu arttıran kimyasal bir formül. Ama son zamanlarda moda dünyasının da bu hormonla tanıştığını ve trendlere uyguladığını söylemeden geçmek olmazdı. Biz de sizler için bu yeni akımı anlattık.

1İç Açan Kombinasyonlar

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte renkler ve desenler hepimizin dolabına girer. Ancak, Dopamine Dressing trendinde öyle çok renk, iddialı desen ve fırça darbeleri var ki resmen hücrelerimize enerji doluyor. Mutlulukla bağlantısı sayesinde modacılar, giyildiği zaman insanın modunu yükselten bu trendi tüm kombinlerde uygulayarak yüzümüzü güldürüyor.

2Influencerlar Çok Seviyor

Bu rengarenk, dopamin deposu stili “it girl” diye tabir edilen en ünlü influencarlar içeriklerinde sıklıkla kullanıyor. Özellike Leonie Hanne, Elsa Hosk, Nina Sandbech ve Karoline Dall gibi isimler Dopamine Dressing nimetlerinden faydalanarak cesur ve dikkat çekici bir tarzla takipçilerini karşılıyor.

1Kış Koleksiyonlarında da Olacak

Yaz mevsimi ile birlikte gün yüzüne çıkıp geliştirilen Dopamine Dressing, günlük yaşantımızın her anında bizimle olacak mı bilinmez. Ama müjdeyi verelim çiçek bahçesinden, dondurma külahına her türlü çağrışımı beyinlere kazıyan bu gökkuşağı kombinler kışın da modaya yön verecek. Sektördeki en büyük firmalar 2021-2022 kış koleksiyonları için Dopamine Dressing akımından ilham alarak yeni parçalar üretmeye başladı bile.

Yorum Yap