1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Sadık Dostlarımızdan Rahatlıkla Evde Besleyebilecekleriniz: Hangi Köpek Irkı Ev Ortamında Mutlu Olur?

Sadık Dostlarımızdan Rahatlıkla Evde Besleyebilecekleriniz: Hangi Köpek Irkı Ev Ortamında Mutlu Olur?

Hangi Köpek Irkı Ev Ortamında Mutlu Olur

Hayvan beslemek pek çoğumuzun hayali. Ancak özellikle köpeklerin getirdiği sorumluluk oldukça göz korkutucu olabiliyor. Hepimizin sevdiği bir köpek ırkı olsa da bu ırklar evde beslemek için çok da uygun olmayabilir. Siz de yakın bir zamanda cesaret edip bir köpek sahiplenmek isterseniz, evinizde rahatlıkla besleyebileceğiniz köpek ırklarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Biz tabii her zaman için barınaklarda bulunan köpeklerin sahiplenilmesinin öncelik olması gerektiğini belirtmek isteriz.

1Beagle

Sevecen ve oldukça kıllı bir ırk olan Beagle’lar, apartman hayatına kolaylıkla uyum sağlayabilmesi ile biliniyor. Kısa tüylü olduklarından bakımları da daha uzun aralıklarla yapılabilir. Evdeki diğer hayvanlarınızla ve çocuklarınızla da iyi anlaşacaklardır.

2Pug

Pug cinsi köpekler tam anlamıyla aile köpeği olarak bilinirler. Kırışık suratları ile tanıdığımız bu ırkın biraz inatçı bir özelliği olduğunu bilmeniz gerekir.

3Golden Retriever

Büyük boy olmaları ve gün içinde sıklıkla hareket etmeleri gerektiği için evde bakmak için çok uygun olmadıklarını düşünsek de sevecen olmaları ve aileyi hemen sahiplenmeleri sebebiyle oldukça sevdiğimiz bir ırktır. Kolaylıkla eğitilebilen bu köpeklerin bakımı uzun tüyleri sebebiyle biraz zorlayıcı olabilir.

4Cocker

Orta boy bir ırk olan Cocker cinsi köpekler, evde bakım için oldukça uygundur. Hem evinizdeki diğer hayvanlarla hem de çocuklarınızla oldukça iyi geçinen bu köpekler, oldukça sosyaldirler. Sosyalleşemediklerinde agresifleşebilseler de hemen evin sevgilisi olmayı başarırlar. Uzun tüyleri ve büyük kulakları sebebiyle, iyi bakım isteyen köpek ırklarındandır.

5Boston Terrier

Tam bir aile köpeği olan Boston Terrier, oldukça sevecen yapısı ile bilinir. Çocuklarla iyi anlaşırlar. Kısa tüylü oldukları için de bakımları oldukça kolay olan terrierler, oldukça kolay eğitilebilir olmaları sebebiyle de evcil hayvan olmaya en uygun ırklardan biri olarak bilinmektedirler.

6Malta Köpeği

Bu ırk yine evlerde bakmak için en çok tercih edilen ırklardan biridir. Oldukça şirin olan ve evdeki herkesle iyi geçinebilen Malta Köpeklerinin tüy problemi de bulunmamaktadır. Bu köpekler bakılırken en çok dikkat edilmesi gereken şey ise çok fazla şımartılmamaları gerekliliğidir.

Yorum Yap