1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Sen Hangi Gamersın? Oyunlarda Sık Karşılaşılan 5 Oyuncu Tipi

Sen Hangi Gamersın? Oyunlarda Sık Karşılaşılan 5 Oyuncu Tipi

gamer-bedroom-e1550913574772

Son zamanlarda evlere kapanmaların da artmasıyla bilgisayar oyunlarına olan ilgi zirveyi gördü diyebiliriz. Oyun sektöründe oluşan oyuncu gruplarından biri olan Casper Excalibur Clan, bir araştırma yapmış ve online ortamda en sık karşılaşılan oyuncu tiplerini tespit etmiş. Bu araştırmada, sevilen oyun türlerine, oyunda kalma sürelerine göre 5 tip gamer olduğu söyleniyor. İşte o 5 oyuncu kimliğini size söylüyoruz. Bakalım siz hangi gamersınız?

1Sosyal Oyuncu

Bu oyuncu tipi hiçbir oyunu tek başına oynamak istemiyor. Daha çok kalabalık bir grupla oynanan sanal oyunlara ilgi gösteren bu oyuncular, iletişim kurmaya da bayılıyor. Oyun ederken bir yandan da yazışıp yeni insanlarla tanışmak onların hobisi diyebiliriz. Hatta Twitch yayıncılarının da bu tipte gamerlar olduğunu söylemek yanlış olmaz.

2Hileci Oyuncu

Young Asian Handsome Pro Gamer win in Online Video Game

Oyunlar varsa hileler de var. İster kabul edin ister etmeyin her oyunda hile yapılabilir ve yapılıyor. Saklambaç da oynasanız stratejik bir savaş oyunu da oynasanız sizi öne taşıyan bu hileleri ustalıkla uygulayan oyunculara ise Hileci Oyuncu deniliyor. Çabayı en aza indirip rakiplerini elemeye çalışan bu oyuncular tam bir galibiyet arsızı diyebiliriz.

3Fanatik Oyuncu

Fanatik oyuncular, oyun oynamak için dünyayay gelmiş gibidirler. Öyle sosyal oyuncular gibi hem oynayayım hem sohbet edeyim demeyi bir kenara bırakın günler süren oyunları çevreyle tüm bağlarını kesip oynarlar. Zaman kısıtları olmadığı için uzun maratonlar, turnuvalar tam onluktur.

4Rekabetçi Oyuncu

Oyunun gereği olan rekabetten değil aşırı bir rekabetten bahsediyoruz. Bu tip oyuncular yenilgiyi asla kabul edemez, rakibini gerçek bir düşman gibi görürler. Kazanmak için her yolu deneyebilir ve asla pes etmezler.

5Dedektif Oyuncu

Bu tip oyuncuların en sevdiği oyun tipi rekabet ve atışma gerektiren oyunlardan ziyade dedektif gibi çözdükleri zeka oyunlarıdır. Bulmaca gibi oyunları oynarken sadece kendileriyle yarışır bu oyuncu tipleri.

 

 

 

 

 

Yorum Yap