1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Shakespeare’in Ölümsüz Eseri Yerli Platformda: Erdal Beşikçioğlu Hamlet ile Geri Dönüyor

Shakespeare’in Ölümsüz Eseri Yerli Platformda: Erdal Beşikçioğlu Hamlet ile Geri Dönüyor

2812103.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

Shakespeare’in en önemli eserlerinden biri olan ve meşhur repliği ‘Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu’  ile herkesin tanıdığı Hamlet oyunu ülkemizde çokça kez oyun olarak sergilendi. Bu defa ise bambaşka bir şeye imza atılacak ve eser dizi versiyonuyla yayınlanacak.

1Festivalde Finalist Proje

Hamlet dizisi yönetmen Kaan Müjdeci tarafından hazırlandı ve Haziran ayında çekimleri tamamlandı. Ardından, Avrupa’nın dizilere odaklanan en büyük festivali Series Mania’a giden dizi orada finale kalan 8 yapımdan biri olmayı başardı.

2Hamlet’ten Uyarlandı

Dizinin ilham kaynağı William Shakespeare’in ünlü eseri Hamlet. Ancak elbette çok farklı bir hikaye olarak karşımıza çıkacak. Yaşanmış bir hikaye ve Türkiye gerçekleri Hamlet ile birlikte yoğrularak seyirciye sunulacak.

3Oyuncu Kadrosu İlgi Çekti

 

2,5 ay boyunca Büyükada’da çekilen dizinin oyuncu kadrosu bir hayli dikkat çekici. Büyükada’daki “fayton krallığı” üzerinden çarpıcı olaylara yer verecek dizinin ekibi şöyle; başrolde Erdal Beşikçioğlu ve Elit İşcan, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Serdar Orçin, Emrullah Çakay ve Mustafa Alabora.

4Ekim’de Gain’de

Hamlet, Ekim ayında Gain isimli dijital platformda merhaba diyecek seyirciye. Fragmanı yayınlanan dizinin mini bir özetini yapmak gerekirse: “İstanbul Büyükada’da, 81 atın topluca gömüleceği bir gece, faytonların sahibi olan adam öldürülür. Katilse erkek kardeşidir. Maktulün genç kızı, babasının katilini bulmak ve karanlık ilişkileri ortaya çıkarmak için bir intikam planı hazırlar: Şüpheli olan herkesi TV’nin en meşhur reality show’unda, sahnede buluşturacaktır.”

Açıkçası hikaye şimdiden ilginizi çekti. Bakalım sezonun en iddialı yapımlarından olan Hamlet seyirciyle buluşunca nasıl tepkiler alacak?

Yorum Yap