İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Sonunda Kafeler Açılıyor: Sosyalleşmenin İlk Adımı Starbuckslarda Gününüzü Güzelleştirecek Öneriler

Sonunda Kafeler Açılıyor: Sosyalleşmenin İlk Adımı Starbuckslarda Gününüzü Güzelleştirecek Öneriler

starbucks-bardak-boylarinin-isimleri

Çok özledik, çok. Saatlerce o hasır görünümlü sandalyelerde dışarda ya da içerde priz başında oturmayı. O kahve kokusu, ilk buluşmaları taçlandırırken bazen de paraya kıyıp bir soğuk sandviç alıp yapayalnız oturduk masamıza. Ve sonunda normalleşmenin ilk adımı atılıyor; kafelerimiz, restoranlarımız geri dönüyor. Ve elbette Starbuckslarımız da. O kadar zaman oldu ki raconu unuttuk diyorsanız bu yazı tam sizlik. Sahalara döndüğünüz bu günlerde cebinizi yakmadan kafein bağımlısı olacağınız tüyoları derledik.

1Chai Tea Latte’yi Ucuza Getirmek

Hala kış bitmemişken iç ısıtan tatlardan vazgeçmiyoruz. Chai Tea Latte de bu tatlardan biri. Eğer siz de bu lezzeti seviyorsanız ve ucuza getirmeye meraklıysanız işte size harika bir tüyo. Chai tea lattenin en ağır basan aroması tarçın ve inanın çok daha uygun fiyata aldığınız mistonun ( sütlü filtre kahve) içine tarçın ve şeker ekleyerek aynı tadı yakalayabilirsiniz.

2En Sert Soğuk Kahve

Yaz kış içecekleri soğuk tercih edenlerdenseniz ancak ayılmak için de kafeine ihtiyacınız varsa; yine filtre kahveyi tercih edebilirsiniz. Cold Brew’in yerini az da olsa tutacak soğuk filtre kahve gününüzü güzelleştirecek. Kahve çekirdeklerini seçerken de baristaya sorarak daha yoğun ve kavruk olanı seçebilirsiniz.

3Frenchpress İsteyin

Uzun uzun Starbucks’ta oturmayı düşünüyorsanız ancak arka arkaya kahve alarak paranızı harcamak istemiyorsanız yapmanız gerekeni söylüyoruz. Kahvenizi frenchpresste isteyerek daha uzun ve keyifli bir içim elde edebilirsiniz. Yine cebimizde kalacak paralar, az çakal değiliz.

4Venti Boy İsteyip Paylaşın

Kalabalık masalardaki kahveler resmen servet değerinde. Özellikle soğuk ve kremalı kahveler biliyorsunuz ki en pahalı ürünler. Ne yapalım peki derseniz; hemen söyleyelim. En büyük boy(vendi) frappucino alıp 2 tall( küçük) bardak isteyerek kahvenizi bir arkadaşınızla paylaşabilirsiniz. Hem damaklar şenlenecek hem de arkadaşınıza yaptığınız bu iyilikle sevap pointleriniz artacak.

5Latte Seviyorsanız

Latte severler bilir ki bu bir hayat şeklidir. Sütlü kahvelerin en hası latteyi daha ucuza mal etmek içinse yöntem kolay. Americano isteyiniz ve süt eklettiriniz. Böylece 2-3 lira da olsa kar edeceksiniz. Aman değmez 2 lira için demeyin, 10 günde 2 kahve parası çıkaracaksınız.

Türlü taktik ve çakallıkla uyanıklık seviyemizin tavan yaptığı nice günler dileriz efendim. Şimdi giyinip kuşanıp mekan koltuklarına yapışma günüdür. Hadi bakalım, görelim sizi!

Yorum Yap