1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Starbucks’ta Kafası Karışanlardan Mısınız? İşte 5 Soğuk Starbucks İçeceği

Starbucks’ta Kafası Karışanlardan Mısınız? İşte 5 Soğuk Starbucks İçeceği

SBX20200225-SpringBeverages-FeatureHorizontal

Yaz ayları geldi, yasaklar kalktı ve sonunda kafelerde rahat rahat oturur hale geldik. En çok uğranılan mekanlardan biri de elbette Starbucks oldu. Starbucks’ta sipariş vermek kimimiz için çok alışılagelmiş ve kolay olsa da kimimiz içinse yüzlerce çeşit arasından birini seçmek oldukça zordur. İşte siz de böyle kafası karışık bir müşteriyseniz sizin için bir liste derledik. Starbucks’ta kafası karışanlar için 5 yaz içeceği önerisi.

1Iced Misto

Listeye her zaman taze ve mis kokulu olarak Starbucks şubelerinde hazır bulunan bir seçenekle başlıyoruz. Taze demlenmiş filtre kahveye süt ve buz eklenilerek yapılan Iced Misto, çokça kez tercih ediliyor. Kahveler arasında en az kalorili olanlardan biri de olan Misto, yağsız sütle yapılırsa 37, normal sütle hazırlanırsa 64 kalori.

2Cold Brew

Starbucks’ın yaz aylarının klasikleşmiş kahvelerinden biri Cold Brew. Cold Brew, aslında her yerde bulunabilinen bir kahve ancak Starbucks lezzeti bambaşka diyebiliriz. Bu kahve, diğer kahvelerden farklı olarak soğuk demleniyor. Bol bol buzla servis edilen kahve sadece 4 kalori ve yüksek kafein oranıyla yazın enerjisini arttıran bir lezzet.

3Iced White Chocolate Mocha

Starbucks’un en çok sipariş edilen lezzetlerinden biriyle devam ediyor listemiz. Bu lezzet diğerlerinden biraz farklı çünkü yoğun bir şeker içeriği var, uyaralım. Espresso, beyaz çikolata sosu, süt ve buz ile buluşan bu içeceğin üstü beyaz çikolatayla süsleniyor. İsterseniz üzerine krem şanti de ekleterek şeker komasına girebilirsiniz, pardon lezzeti katlayabilirsiniz.

4Shaken Iced Passion Tango

Kahve sevmem daha ferah bir şeyler isterim derseniz; işte size meyveli bir güzellik. Bu içecek meyveli olmasına rağmen şeker oranı çok yüksek değil çünkü doğal meyve şekerinden oluşuyor. Buz, limonata ve içerisine eklenen meyveli şuruplardan oluşan Shaken Iced Passion Tango, hem ferahlatacak hem de enerjinizi yükseltecek.

5Strawberries and Cream

Meşhur prenses içeceği ile noktalayalım yazımızı. Pembe ve minnoş görüntüsü ile fotoğrafları süsleyen bu güzel içecek çilek aroması, buz, süt ve şuruptan oluşuyor. Üzerine krema ile servis edilen içecek yine kahve içermiyor. Kalorisi ise biraz yüksek içeceklerden biri. Strawberries and Cream 370 kalorilik bir çilek patlaması.

Yorum Yap