1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Tam Kapanma Göçünde Rota Belli: Peki Neden Herkes Bodrum’a Gidiyor?

Tam Kapanma Göçünde Rota Belli: Peki Neden Herkes Bodrum’a Gidiyor?

1609912684_bodruma_hos_geldiniz_webbanner_1200x550px-02-01-01

Tam kapanma dedik, evlerdeyiz dedik. Ama herkes tası tarağı toplasın, göçüyoruz demedik. Ancak beklenildiği üzere bu tam kapanma durumunu fırsat bilen özellikle İstanbullular yollara düştü. Sabahın erken saatlerinde başlayan yolculuk trafiği felç etti. Bir de 21 günlük karantinanın Ramazan Bayramı’nı da kapsamasıyla metropollerden köylere yönlü ikinci bir göç dalgası daha yayıldı. Kısacası köprülerde, tünellerde, geçişlerde ortalık karıştı, düzen bozuldu. Ankara’dan köyüne Diyarbakır’a giden teyzeyi anladık da neden diğerleri Bodrum’a akın etti.  Merak ettik, neden binlerce insan tek bir lokasyonu tercih ediyor sizin için sebepleri aradık.

1Popülaritesi Asla Bitmiyor

Öncelikli sebep Bodrum’un her daim popüler olması elbette. Eski magazinler yok tabi ama bir zamanlar denize düşen cemreden değil de Bodrum’a düşen ünlülerden anlardık yazın geldiğini. Hala konuşuruz beach clublarda yenen 1000 liralık lahmacunun lezzetini. Her ne kadar pahalı da dense klaabalıktan şikayet de edilse tatil denince ilk akla gelen lokasyon “Bodrum”.

2Konfor ve Doğa Bir Arada

Bodrum her şeye rağmen bozulmayan doğal güzelliklere sahip bir yer. Aynı zamanda her türlü büyük şehir konforu da mevcut bu küçü yerde. Hal böyle olunca insanlar rahatlarını kaçırmadan denizin, rüzgarın, yeşilin tadını çıkarmaya akın ediyor.

3Hava Hep Güzel

Bodrum’un havası yıl boyunca pek dengesiz ilerlemiyor. Mayıs ayına girdiğimiz bu günlerde tam erken Bodrum havası başlamış bulunuyor. Hatta biz bu yazıyı yazarken oralarda sıcaklık 25 derece gösteriyor.

4Ulaşım ve Güzergah

Bodrum’a ulaşım gerçekten çok kolay. Uçakla gelmek isterseniz Milas’ta havaalanı bulunuyor. Havaalanından merkeze gelmek de oldukça kolay. Otobüs tercih edecekler için her gün seferler mevcut. Arabayla gelenler ise en şanslılar çünkü İstanbul’dan gelen biri için güzergah harika. Bursa’da bir İskender molası, İzmir’de kıyı boyunca seyir keyfi ile tamamlayabilirsiniz.

Yorum Yap