1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. TikTok Açığını Bulan 2 Türk Genci Şaşırtttı: Kendilerine Verilen Ödülü Reddettiler

TikTok Açığını Bulan 2 Türk Genci Şaşırtttı: Kendilerine Verilen Ödülü Reddettiler

35dc13659ef58994c0bc6c961cf449602b0f433a

Teknoloji şirketlerinin ve popüler uygulamaların açıklarını bulup büyük ödüller alan gençlerin haberlerini duymuşsunuzdur. Kimi zaman ödeme sisteminde kimi zaman mesajlaşma kısmında bulunan bazı açıklar şirketlerin müdahale ederek düzeltmesi için iyi bir araç oluyordu. İşte bu yolla gündeme gelen iki yeni Türk gencini konu edineceğiz bugün: Mert Ergün ve Arda Kılıç.

1Sınırsız Jeton Gönderme Açığını Buldular

Gençler buldukları açık ile aslında TikTok’un gelir kapısı olan canlı yayınlarda atılan bağışlar ile ilgili önemli bir düzeltmeye gidilmesini sağladı. TikTok’a mail yoluyla ulaşan Mert ve Arda aslında yetkililere ulaşmanın aslında ne kadar zor olduğunu bildiklerini ifade ediyor. Sınırsız jeton gönderme ile bağışların mantığını zedelendiğini farkeden gençler TikTok’tan hızlı cevap gelişini şu sebebe bağlıyor; “Bizim bulduğumuz açık gelir kapısı kapattığı için bizimle iletişime geçtiler, ne kadar ciddi bir açık olduğunun farkına vardılar” .

220 Bin Doları Reddettiler

Geçtiğimiz aylarda açığı bildirmelerine rağmen Türkiye temsilciliğinin geri dönüşünü çok geç aldıklarını ve 1500 dolarlık bir ödülden bahsedildiğini söyleyen ikili; haberin yerel gazetelere yansımasıyla yetkililerin harekete geçtiğini bildirdi. Yeniden işlemeye başlayan açık bildirimi süreci sonunda TikTok, Ergün ve Kılıç’a 20.000 dolarlık bir teklif iletti. Ancak iki genç bu teklifi red kararı aldılar.

3Daha Önce Instagram’da Açık Buldular

Bu TikTok açığı gençlerin ilk macerası değil. Daha önce Instagram’da tam 3 kez açık yakalayan gençler bunları da Instagram’a bildirmişler tabi. İlk açıkta 750 ikincide 50 dolarla ödüllendirilen iki genç son olarak Instagram sponsorlu gönderileri yani reklamlar ile ilgili bir açık bulup 5 dolarlık ödül teklifiyle karşılaşmışlar. Bu ödülün rakamını komik bulan gençler yine haber olmuşlar.

Ne dersiniz sizce bu iki akıllı ve meraklı genç açık bulma işini mesleğe çevirir mi?

Yorum Yap