1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Tokyo’ya Yakışır Bir Maskot: Dev Sanal Kedi Şehri Selamlıyor

Tokyo’ya Yakışır Bir Maskot: Dev Sanal Kedi Şehri Selamlıyor

1mUeyWaWA0y104YNM9fScg

Ne kadar ilginçlik varsa dünyada haber ya Japonya’dan ya da Çin’den geliyor sanki. İşte teknoloji devi Japonlardan yine farklı bir haberle karşılıyoruz sizleri. Tokyo’nun en kalabalık bölgesi Şincuku’da bir binanın en üst katına yerleştirilen dev ekranla şehri selamyan kedicik görenleri şaşırttı.

1120 Metrakerelik Boyuyla İlgi Çekiyor

120 metrekarelik dev ekrana yansıtılan “calico” cinsi kedi 15 saniyelik olarak ara ara beliriyor ve metrodan inenlere ve yolda yürüyenlere ‘merhaba’ diyor. Kedinin bulunduğu ekranlarda düzenli olarak markaların reklamları yayınlanıyor. Reklamların akabinde ise kedi belirerek şehri yukardan izlercesine salınıyor.

2Geceleri Uykuya Dalıyor

Gündüzleri şehirdeki tüm insanlara selam veren ve hareketli olan 3D kedi, akşamları esneyerek ve miyavlayarak uykuya dalıyor. Kavisli ve derin bir ekranda olduğundan gerçekliği arttan kedi oturup kalkması, pati hareketleri ve sağa, sola dönüşleriyle ilgi çekiyor.

3Şincuku Kedisi Sosyal Medyada Çok Sevildi

Şimdiden şehrin maskotu olan ve Şincuku kedisi adı verilen kedi sosyal medyada paylaşılan videolarıyla tüm izleyenleri gülümsetiyor. Yüzlerce kişinin paylaştığı bu kedi turistler arasında da oldukça popüler olmuş durumda.

Yorum Yap