1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Trendyol Sosyal Medya Fenomenlerini Eğitecek: Trendyol Influencer Akademi Kuruldu

Trendyol Sosyal Medya Fenomenlerini Eğitecek: Trendyol Influencer Akademi Kuruldu

7584f44a0f7ecb4d6cbf0ad0c9e3db12

Trendyol çok uzun zamandır hizmet veriyor olsa da internet alışverişinin yoğunlaşması hem sosyal medya fenomenleri ile yapılan işbirlikleri sayesinde oldu hem de pandeminin etkisiyle. Özellikle Trendyol’un benimsediği pazarlama anlayışı ve ınfluencerlar ile yapılan anlaşmalar sosyal medya kullanıcılarını gerçek manada “influence” etti; böylece Trendyol her yıl karını ikiye üçe beşe katladı. Şimdilerde ise hem işbirliği yapılan influencerları eğitmek hem de Trendyol sisteminin fenomenlere daha iyi anlatabilmesini sağlamak amacıyla Türkiye’nin en çok alışveriş yapılan online kanalı tarafında Trendyol Influencer Akademi kuruluyor.

115 Bin Influencer Hedefte

Trendyol Affiliate programına kayıtlı, yani anlayacağınız dille link verme yetkisi olan 15 bin influencer bulunuyor. Tabi bunların hepsi aktif olarak takipçilerine ürün önermese de sistemde isimleri yer alıyor. Ve bu influencerların çoğu mikro düzeyde olduğundan hem sosyal medya ve dijital pazarlama alanında hem de e-ticaret konusunda eğitime büyük ihtiyaçları bulunuyor. Trendyol Influencer Akademi ise bu 15 bin fenomene eğitim vermeyi amaçlıyor.

2Tamamen Ücretsiz

Program kapsamında, içeriklerde dikkat edilmesi gereken hususlar, yeni regülasyonlar ve Trendyol Affiliate Program süreçleri paylaşılacak. Trendyol Influencer Akademi portalında video formatında yer alan eğitimlere katılmak isteyen influencerlar diledikleri yer ve zamanda portala giriş yaparak istedikleri eğitimi izleyebilecek. Video içerikleri ise; Instagram’ı etkili kullanma, güçlü içerik üretimi, içerik üreticilerinin kitlelerini büyütmelerinin yolları, Reels ve Canlı yayın oluşturmanın incelikleri şeklinde. Ve tüm bu eğitimler ve videolar için influencerlardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

3Reel Awards Yarışması Düzenlenecek

Bu programda Facebook ve Trendyol işbirliği içerisinde. Facebook’a bağlı şirket Instagram için yaratılan içerikler Trendyol’un ana gelir kaynağı olacak kadar önemli olduğundan iki şirketin işbirliği kaçınılmaz elbette. Trendyol Influencer Akademi’nin, Facebook ile birleşerek Reel Awards düzenleyeceği de duyuruldu. Bu yarışmayı kazanan yaratıcı içeriklerin sahibi hesaplara ise Trendyol tarafından tanıtım imkanı verilecek. Bu teşvik edici hareket ile gelecek nesillerin içerik üretimi ile para kazanmaya devam etmesi amaçlanıyor.

Yorum Yap