İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Vodafone Ekolojik SIM Kartlara Geçiyor, Plastik Tasarrufunu Maksimuma Getiriyor

Vodafone Ekolojik SIM Kartlara Geçiyor, Plastik Tasarrufunu Maksimuma Getiriyor

vodafone-eko-sim-teknosafari-min

Ekolojik dengeyi bozmamak hatta korumaya çalışmak adına adımlar atmak markaların itibarı ve sosyal sorumluluk bilinci açısından oldukça önemli. İşte tam da bu sebeple Vodafone, ekolojik dengeyi korumak geleceğe katkıda bulunmayı amaçlayarak ekolojik SIM kartlar üretmeye başladı.

1Her Yıl 320 Ton Tasarruf

Vodafone, geri dönüştürülmüş plastikten ürettiği Eko-SIM kartlar ile her yıl dünya genelinde plastik üretiminde 320 tonluk tasarruf elde etmeyi planlıyor. Bu rakam yıllık tam 12 konteyner dolusu plastik tasarrufu anlamına geliyor. Aynı zamanda karbon salınımı da 1280 tona kadar azaltılabiliyor bu ekolojik kartlar sayesinde.

215 Ülkede Hayata Geçecek

Vodafone’un yeni ekolojik sim kartları Türkiye’nin de içinde bulunduğu 15 ülkede kullanıma sunulacak. Geçen yıl, dünya genelinde yarı boyutlu SIM kartı kullanıma sunan markanın bu yıl tamamen geri dönüştürülmüş plastikten yeni sim kartlar üretmesi çevresel sürdürülebilirlik açısından elbette çok önemli bir adım olarak görülüyor.

3Aralık İtibariyle Kullanılacak

Eko SIM-kartlar Aralık ayı itibariyle Türkiye’de kullanılabilecek. Kartlar aşamalı olarak mevcut sim kartlardan ekolojik olanlara çevrilecek. Ancak eski kartını değiştirmek istemeyenler için geçişler zorunlu olmayacak.

Yorum Yap