1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Yılın En Heyecanlı ve Eğlenceli Etkinliklerinden Biri Super Bowl Geride Kaldı: Geceye Damgasını Vuranlar

Yılın En Heyecanlı ve Eğlenceli Etkinliklerinden Biri Super Bowl Geride Kaldı: Geceye Damgasını Vuranlar

157056267786616529_0ffeeec3-b1e2-4ee2-827d-fd10dce13401

Super Bowl 2021, geçtiğimiz gece gerçekleştirildi. Amerika’nın en çok izlenen organizasyonu olan ve Amerikan Futbolu şampiyonluk maçının oynandığı gecede her sene olduğu gibi eğlenceli dakikalar yaşandı.

1Şampiyonluk Tampa Bay Buccaneers’ın

ABD’nin Florida eyaletinin Tampa şehrindeki Raymond James Stadı’nda oynanan ve corona pandemisi nedeniyle 25 bin taraftarın alındığı maçta, Tampa Bay rakibini 31-9 yenmeyi başararak 18 yıl sonra şampiyonluk sevinci yaşadı.

2Ünlü Modelin Eşi 7. Kez Yüzüğü Kaptı

Bu yıl kariyerinin 10’uncu Super Bowl’unda mücadele eden Tampa Bay Buccaneers oyun kurucusu Brady, 7’nci Super Bowl zaferini elde etti ve bu alanda kendisine ait rekoru geliştirdi. Ünlü model Gisele Bündchen’in eşi olan Brady mutluluğunu eşiyle paylaştı.

3Devre Arası The Weeknd Molası

Geçmiş yıllarda Michael Jackson, U2, Beonce, Lady Gaga gibi dev isimlerin sahne aldığı Amerikan futbol ligi National Football League’in şampiyonluk maçı Super Bowl’un bu yılki devre arası şovunu The Weeknd yaptı. 30 yaşındaki Kanadalı pop şarkıcısı, 2021 Super Bowl devre arası şovunda dikkat çekici bir performans sergiledi.

4Kendi Cebinden 7 Milyon Dolar Harcamış

The Weeknd sahne isimli Abel Makkonen Tesfaye’nin bu gece için kendi cebinden harcama yaptığı söylenenler arasında. Corona virüs sebebiyle çok da hareketli geçmeyen lig ve düşük reklam gelirleri Super Bowl organizasyonunu kötü etkiledi. Orkestrası, korosu ve bandajlı dansçılarıyla dikkat çeken The Weeknd bu atmosferi oluşturmak için epey para harcadı. Ayrıca sanatçının giydiği ceket yaklaşık 250 saatte hazırlandı ve şimdiden ikonikleşti diyebiliriz.

5“Günah Şehri” Teması Yakıştırması

Günah Şehri (Sin City) filmini anımsatan yanıp sönen neon tabelalarla çevrili bir sahne önünde performans sergileyen The Weeknd için Amerikan basınında ‘Günah Şehri’nin kralı’ yakıştırması yapıldı.

Yorum Yap