1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Yoksa Spotify’ın Pabucu Dama Mı Atılıyor? Amazon Spotify’a Rakip!

Yoksa Spotify’ın Pabucu Dama Mı Atılıyor? Amazon Spotify’a Rakip!

kapak

Müzik yayın servisleri arasında akla ilk gelen marka Spotify oluyor. Şimdilerde birçok servis ile mücadele eden Spotify özellikle İsveçli müzik servis sağlayıcısı olan YouTube Music ve aynı zamanda Apple Music ile büyük bir rekabet içinde. Yakın bir zamanda bunların arasına Amazon Music uygulaması da katılacak. Spotify’a oranla daha geniş bir müzik kütüphanesi sunacağı iddia edilen Amazon müzik uygulaması kullanıcıları, şimdiden heyecanlandırmış durumda. Yani Spotify’ın rakip listesine bir yenisi daha ekleniyor.

1Amazon Music Uygulaması Zaten Vardı


Müzik hizmetiyle Alexa’nın değerini arttıran Amazon, şimdi de Spotify gibi müzik şirketlerine rakip olmaya hazırlanıyor. Amazon Music zaten halihazırda bulunan bir uygulamaydı. Ancak sadece Alexa ve diğer Amazon ürünleri ile birlikte kullanılabilecek formattaydı. Amazon’un kendi içerisinde kullandığı bu müzik uygulaması Spotify ya da benzeri müzik servisleri için ciddi bir tehdit değildi.

2Spotify Rakibi Amazon Music Geliyor


Son verilen kararlar ile AMU uygulaması artık iOS ve Android platformlarda kullanılabilecek.  Amazon tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni müzik uygulamasını Amazon Prime veya Amazon Music Unlimited üyeliği olmayan kullanıcılar için de reklam destekli bir kullanım sunacak.

3Amazon Music Uygulaması Kullanıma Sunuldu


Amazon Music uygulaması kısa bir süre önce yayınlandı. Kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi ile son derece beğenildi. Amazon şirketi tarafından müzik alanında bir uygulama yapılır da Amazon Music bağlantılı olmaz mı? Yeni uygulamanın Alexa ile temas kurabiliyor olması ve şarkı listenizin çalması ya da tercihlerinize göre oluşturulan bir liste kulağa oldukça hoş geliyor.

4Yeni Uygulamanın Kalitesi Merak Konusu


Amazon’un bu yeni hizmetiyle ilgili en çok merak edilen bir diğer husus ise kalitesinin ne boyutta olacağı ile ilgili. Şirket yetkilileri tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapıldı; uygulamanın kalitesinin CD kalitesinden çok daha üstün olacağı vurgulandı.

5Spotify İçin Rekabet Artıyor


Bu durum Spotify uygulaması için rekabetin büyük oranda artacağı anlamına geliyor. Zaten YouTube Music ile büyük bir kan kaybı yaşayan Spotify’ın güncel hisse değerleri % 5 oranında düşmüş durumda. Bakalım Spotify, müşterilerini elinde tutmak için ilerleyen zamanlarda ne gibi yeniliklere imza atacak.

Yorum Yap