1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Z Kuşağı Çok Seviyor: Ülkemizde Çok Popüler Olan En İyi Kore Dizileri

Z Kuşağı Çok Seviyor: Ülkemizde Çok Popüler Olan En İyi Kore Dizileri

c989bb76bf1ff3e281e0c4eb83839b00

Kore dizileri özellikle gençler arasında öyle popüler ki; her sene televizyon ekranlarında bu dizilerin Türk uyarlamalarını görebiliyoruz. Özellikle Z kuşağının pek ilgili olduğu ve K-pop kültürüyle birlikte anılan Kore dizileri sürükleyici hikayeleri, yakışıklı ve güzel genç oyuncuları ile bir hayli ilgi çekici. Tabi bu diziler içinde en sevilenleri derlemek de bizim ilgimizi çekti ve sizin için bir liste hazırladık.

1Cheese in The Trap

2016 yapımlı Kore dizisi Cheese in The Tap, 7.5 IMDB puanına sahip. Bir aşk hikayesinin konu edinildiği dizide biri popüler diğeri oldukça sıradan iki üniversite öğrencisinin eğlenceli, komik ve romantik anlarını izleriz.

2Good Doctor

Good Doctor, bizim de uyarlayarak yayınladığımız ‘Mucize Doktor’un orijinal hali diyebiliriz. Dram ve romantik dalında çekilen dizi ülkemizde en sevilen Kore dizilerinden.

3Crash Landing On You

Biraz romantik biraz polisiye biraz dram ve ortaya karışık bir Kore dizisi. Orijinal bir Kore dizisi arıyorsanız göz atmalı ve beklenmedik zamanda bir araya gelen dizinin başrolü çiftin maceralarını izlemelisiniz.

4Descendants of The Sun

Dizi çekimlerinde tanışıp sonradan evlenen Soon Jong-ki ve Song Hye-kyo’nun başrolünü üstlendiği 2016 yapıımı dizi, yurt dışında Birleşmiş Milletler barış askeri gücünde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin ile ünlü cerrah Kang Mo-Yeon’un kader yoluyla, savaş tarafından harap edilmiş Uruk ülkesinde tanışmasıyla başlayan aşk hikayesini anlatıyor.

5Kill Me Heal Me

Çoklu kişilik bozukluğu yaşayan ve yıllarca bu durumdan kaçtıktan sonra bir psikologla yolları kesişen varlıklı iş adamı Cha Dyohun ana karakter olarak karşımıza çıkıyor. Çok başarılı olmasına rağmen manik depresif olan kadın psikiyatr hastasıyla birlikte iyileşmeye ve kimliğini bulmaya başlıyor.

 

 

 

Yorum Yap