1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Avrupa’nın Kalbi Futbolla Atacak: Açılışı Türk Milli Takımının Yapacağı ‘Euro 2020’ Başlıyor

Avrupa’nın Kalbi Futbolla Atacak: Açılışı Türk Milli Takımının Yapacağı ‘Euro 2020’ Başlıyor

ed19ecf081444e2e81c7ce50c789e557

Covid 19 salgını nedeniyle ertelenmek zorunda kalan 16. Avrupa Futbol Turnuvası Euro 2020, sonunda başlıyor. Heyecan ve özlemle beklenen turnuva 31 gün sürecek ve 51 maç izleyeceğiz. 24 ülkenin takımlarının mücadele vereceği turnuvada açılış maçı da Türkiye- İtalya arasında olacak. Çerezler, cipsler, içecekler hazırsa bu akşam millilerimizi izlemeye hazırız.

1İlk Kez İkiden Fazla Ülke Ev Sahibi

Avrupa şampiyonaları genelde 1 yada 2 ülkenin ev sahipliği ile gerçekleşiyordu. Ancak bu yıl bu sayı epey arttı ve 11 ülkeye kadar çıktı. Bu yıl; talya’nın başkenti Roma, İngiltere’nin başkenti Londra, Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Danimarka’nın başkenti Kopenhag, Azerbaycan’ın başkenti Bakü, Romanya’nın başkenti Bükreş, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’nin yanı sıra Rusya’nın Saint Petersburg, Almanya’nın Münih, İspanya’nın Sevilla ve İskoçya’nın Glasgow şehrinde oynanacak maçlar.

2Açılış Bizden

Gecikmeli turnuva Euro 2020’nin açılış maçı Türkiye ile İtalya arasında olacak. Bu da heyecanımızı ikiye hatta 5’e katlıyor elbette. Bu arada A milli takımımız ilk kez bir turnuvanın açılış maçını yapacak. Takımımızda sakatlığı olan oyuncumuz bulunmuyor. Roma Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşecek mücadele bu akşam saat 22:00’de yayınlanacak. Ve maçı tribünlerden izleyecek olan 17 bin kişi o anlara tanıklık edecek.

3İtalya Bizden Korkuyor

İtalyan basınında yapılan açıklamalara göre; İtalyanlar Türk milli takımından çekiniyorlar. Çünkü milli takımımız oyuncuların yaş ortalamasının en düşük olduğu 7. takım. Ayyıldızlılarımız İtalyan La Stampa gazetesine göre ” Genç ve hırslı bir takım”. Hollandalı hakem Danny Makkelie’nin düdük çalacağı maçta genç ve hırslı takımımızın olası 11’i ise şöyle;  Uğurcan, Zeki, Merih, Çağlar, Umut, Okay, Kenan, Ozan Tufan, Yusuf, Hakan, Burak.

 

Yorum Yap