1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Görünüşünüzü Komple Değiştirecek ve Düzenli Yapıldığında Kusursuzluk Sunan 5 Temel Egzersiz

Görünüşünüzü Komple Değiştirecek ve Düzenli Yapıldığında Kusursuzluk Sunan 5 Temel Egzersiz

adorable-smiling-athletic-fitness-girl-posing-gym-looking-camera_232070-6338

Doğru duruş, beslenme ve düzenli egzersiz. İşte bunlar vücudumuzu toparlamaya ve daha fit bir görünüme kavuşmaya yardımcı. En etkili egzersizleri bulmak ve uygulamak ise bazen çok kolay olmuyor. Ancak iyi ki biz varız ve sizin için kusursuza yakın bir vücuda kavuşmanızı sağlayacak 5 egzersizi derledik.

1Burpee

Bu hareket, hem squat hem de şınav pozisyonunu arka arkaya tekrarladığınız bir cardio egzersizi. Bir de şınavdan sonra yükselerek zıplamayı da eklemeyi unutmuyoruz tabi. Squat, step-back, plank, push-up ve jump egzersizlerinin karışımı olması nedeniyle yoğun bir egzersiz olsa da, koordinasyonunuzu geliştirmenize ve aynı anda birçok kası güçlendirmenize yardımcı olan bir harekettir.

2Forearm Plank

Türkçesiyle, ön kol plank. Tüm vücut kaslarını aynı anda güçlendirmeyi hedefleyen bu egzersizde yapılacaklar basit ama bir o kadar zor tabi. Şınav pozisyonua geliyor, kolları 90 derecede tutuyoruz. Kafayı serbest şekilde bırakıyoruz. Bu egzersiz yapılırken sağa sola oynamamalı ve nefes almayı kesmemeliyiz.

3Squat

Vücudumuzun alt tarafındaki kasları etkili şekilde çalıştıracak olan bu klasik egzersiz güzel bir vücut için olmazsa olmaz. Fakat bu egzersiz o kadar çok yanış yapılıyor ki. Önemli olan sırtın düz olması ve bir sandalyeye oturur gibi belli bir seviyeye kadar alçalmanız. Kalkarken de ağırlığı dizlere vermemeniz. Hem iç bacak kasları hem kalça kaslarınız güçlenecek aynı zamanda koordinasyon kabiliyetiniz de artacak.

4Boxjump Egzersizi

Yine alt kaslara odaklanan ve yapması çok da kolay olmayan bir egzersiz. Ancak vücudunuzu mükemmelleştirecek harika bir hareket diyebiliriz. Önünüze 20 cm’lik bir kutu koyup üzerine atlamak ve sonrasında vücudunuzu dik hale getirip tekrarlamak üzerine olan bu hareket kondisyonunuzu çok etkileyecek.

5Egzersiz Topuyla Pike Roll

Bu kez de esnemenin de içinde yer aldığı güzel bir egzersiz öneriyoruz. Büyük egzersiz topunu şınav pozisyonunda ayaklarımızın altına koyuyoruz. Bu topu karnımıza kadar çekip geriye bırakıyoruz. Önemli olan sırtın tamamen düz olması. Tabi bir de kalçamızı çok yükseltmemeye çalışmamız gerekiyor.

Tüm bu egzersizler, görünüşünüzü iyileştirmede çok başarılı ancak beslenmeye de dikkat etmek sağlıklı yaşamın farzı. Tertemiz beslendiğiniz, bol egzersizli günler dileriz.

 

Yorum Yap