1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Dünya Çikolata Günü’ne Özel: İşte Dünyanın En Pahalı Çikolataları

Dünya Çikolata Günü’ne Özel: İşte Dünyanın En Pahalı Çikolataları

istockphoto-522735736-612x612

Bugün günlerden en tatlısı diyebilir miyiz? Dedik bile. Sevmeyeninin neredeyse olmadığı hatta adının geçtiği reklamlarda “Sevmeyen var mı?” diye sorulurken cevabın bilindiği, her derde deva bir tatlı zevk çikolatadan bahsedeceğiz bugün. Tahminen bir diyeti en kolay bozduran en güzel şey olan çikolatanın bir günü olduğunu bilmiyordunuz. Evet, efendim bugün Dünya Çikolata Günü. Biz de sizler için bugüne özel dünyanın en pahalı ve lezzetli çikolatalarını derledik.

1La Madeline au Truffe

İnci yatağında ve gümüş bir kutuda sunulan bu çikolata böyle güzel bir sunumu hakediyor. Çünkü %70 bitter çikolata, ağır krem, şeker, trüf yağı ve vanilyadan oluşan bu çikolatanın her biri sipariş üzerine yapılıyor. Bu güzel ganajlı çikolatanın teslimi yaklaşık 15 gün sürüyor. Fiyatı ise 250 dolar civarında.

2Debauve & Gallais Le livre

%99’luk kakao oranıyla 35 el yapımı kremsi ganaj ve pralinle dolu bir kutu şeklindeki altın süslü bir deri kutuda sunulan bu Fransız çikolatası 500 dolarlık bir fiyata sahip.

3Wispa Gold Wrapped Chocolate

Dünyanın en pahalı çikolata barı olarak rekorlara imza atmış bu çikolata, içeriğinden değil de paketlemeden değerini arttırıyor. Gerçek altın bir sargıyla kaplanmış bu çikolata bar Cadbury markası tarafından üretildi ve Londra’da bir hafta sergilendikten sonra satıldı.

4The Golden Speckled Egg

William Curley tarafından hazırlanan bu devasa çikolata, 110 kilo ağırlığında.  Cyrus Vandrevala tarafından 10.000 dolardan fazla ödenerek satın alınan bu çikolatada, Venezuela’dan Amadei çikolatası, karamel, ardıç meyvesi, biberiye, Japon siyah sirke ve yenilebilir altın yaprağı bulunuyor.

5Le Chocolat Box

Dünyanın en pahalı çikolatası ve bir kadına verilecek şüphesiz en güzel hediye. Çünkü bir çikolata kutusu olarak sunulan bu ürün mücevherlerle süslenmiş bir lüks patlaması diyebiliriz. Gurme çikolataları Lake Forest Confections’den, mücevher
Simon Jewelery’nin kişisel koleksiyonundan alınan bu kutunun fiyatı ise 2 milyon dolardan fazladır.

Yorum Yap