1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. İşte Türkiye’nin Alışveriş Fenomenleri: Instagram’da En Çok Takip Edilen Alışveriş Sektörü Hesapları

İşte Türkiye’nin Alışveriş Fenomenleri: Instagram’da En Çok Takip Edilen Alışveriş Sektörü Hesapları

instagram-uzerinden-satilabilecek-urunler-listesi

Alışveriş alışkanlıklarımız artık iyice değişti. Fiziksel mağazalardan satın almaya devam etsek bile önce bir onlinedan kontrol ediyoruz hepimiz. Yeni yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’nin alışveriş firmalarının incelenene Instagram hesaplarınının takipçi sayıları karşılaştırıldı. Listede süper markette var muhafazakar giyim mağazaları da. İşte Instagram aleminin kapışan alışveriş sektörü hesapları ve sıralama:

1A101

İlk sırada A101 yer alıyor. Aslında online satışta fizikseke göre rakamlar daha az olsa da bu firmanın Instagram hesabı genelde kampanyalar için takip ediliyor. Her hafta yeni ürünlerin kataloglarına girdiği A101, 9 milyon 891 bin kişi tarafından takip ediliyor. İnsanlar haftanın belli günlerinde gelen yeni ürünler için hesapta paylaşılan görselleri kaydedip, fiziksel mağazalara gidiyorlar.

2BİM

İkinci sırada A101’in en büyük rakibi BİM yer alıyor. 9 milyon 441 bin kişinin takip etttiği hesap yine haftalık farklılaşan ürünleri keşfetmek isteyenlerin adresi. Genel olarak BİM’in Instagram hesabını takip edenlerin en büyük rakibi A101 de takip ettiği gözlemleniyor.

3Şok Marketler

Yine bir market hesabından devam ediyoruz. İlk üç resmen perakendeciler tarafından işgal edilmiş durumda. İlk iki hesaptan bayağı geride kalan Şok Marketler’in 6 milyon takipçisi yer alıyor. Bu farkın nedeni Şok’un haftalık ürünlerinin ilk iki markete göre çok rağbet görmemesi.

4Trendyol

Trendyol son yıllarda yaptığı büyük gelişmeyle Türkiye’nin en büyük alışveriş sitesi. Tüm ınfluencerlarla anlaşma yapan sitenin linklerinden ne kadar usansak da fırsatları kaçırmamak için Instagram hesaplarını takip ediyoruz. Buna bağlı olarak Trendyol’un 4 milyon takipçisi var.

5Sefamerve

Tesettür giyimin en sevilen şirketlerinden biri olan Sefamerve e- ticarette gerçekten oldukça başarılı. Tesettür giyim dışında market ve kitap bölümünde de satış yapan Sefamerve’nin Instagram hesabı en çok takip edilen hesaplardan.

6Gratis

Listede ilk onda yer alan tek kozmetik sektörü şirketi olarak Gratis yer alıyor. 3 milyon takipçisi ile işbirliklerini ve güzellik sırlarını paylaşan Gratis alışveriş sektörünün en çok takip edilenleri arasında yer alıyor.

7Deniz Butik

Instagram hesaplarından paylaştıkları videolarla her bedenden kadına moda alanında ilham olan Deniz Butik, satışlarının bir kıysmını hala Instagram’dan Whatsapp’a yönlendirerek yapıyor. Modellerin elbiseleri tanıttığı Instagram hesabında 2 milyonun üzerinde takipçi yer alıyor.

Yorum Yap