1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Yılda Bir Kez Gerçekleşen Güneş Sirius Kavuşumu Bugün Gerçekleşiyor: Gerçekten En Şanslı Gün Mü?

Yılda Bir Kez Gerçekleşen Güneş Sirius Kavuşumu Bugün Gerçekleşiyor: Gerçekten En Şanslı Gün Mü?

nibiru_2suns_main

Nadir görülen doğa olaylarından biri olarak görülen ve yılda bir kez gerçekleşen Güneş Sirius karışımı bugün gerçekleşiyor. Tüm astrologların en şanslı gün olarak işaret ettiği bugünün özellikleri ve ne zaman gerçekleşeceği ise yazımızda.

1Kutsal Yıldız Olarak Biliniyor

Ezoterik öğretilerde genellikle köpek, kurt, çakal biçiminde simgelenen Sirius sabit yıldızı, “Kutsal Yıldız” olarak biliniyor. Bu özelliğinden dolayı kavuşum günleri şansın ve uğurun bugünde insanlarla olacağına inanılıyor. Aynı şekilde çoğu uygarlıkta da Sirius Güneş kavuşumu olan günün yılın en şanslı günü olduğu düşünülüyor.

2Ne Zaman Olacak?

Aslında Sirius Güneş tutulumu bu sabah 8’de gerçekleşti. Ancak bunun etkileri 5-6-7 Temmuz’da sürecek. Sirian günü de denilen bu günde gelecek ile ilgili planlar yapmak, dua etmek, dilek dilemek ayrıca kalıcı olmasını istediğiniz işlerinizi başlatmak için uygun bir zamandır.

3Sirius Ne Demek?

Sirius ilk bakıldığında tek bir yıldız gibi görünse de aslında Sirius-A ve Sirius-B olarak adlandırılan iki adet yıldızdan oluşur. Türkçe’de ismi Akyıldız’dır. Sirius çift yıldız sistemi, Güneş’e olan 8.5 ışık yılı uzaklıkla sistemimize en yakın sekiz yıldızdan ikisidir. Sirius, farklı dillerde Sothis, Şira, Sirona, Serios, Kak-si-di, Huşi gibi isimlerle anılıyor. Bu isimler ise onur, zenginlik, liderlik, yardımseverlik, sadakat ve kendini adamışlık gibi kavramlar ile ilişkilendiriliyor.

Yorum Yap